مشکل در پوشه دیتا

مشکل در پوشه دیتا

از nima planet در
Number of replies: 19
با سلام
من میخواستم مودل رو بر روی هاست خودم نصب کنم که متاسفانه در مرحله معرفی پوشه دیتا با مشکل مواجه شدم
100 مدل پوشه درست کردم و انواع اقسام دسترسی رو تعریف کردم چه از طریق دستی چه با اسکریپت و چه با
فایل htaccess
اما متاسفانه هنوز مشکل زیر رو دارم ممنون میشم منو راهنمایی کنید
moodle.jpg
با تشکر نیما
تعداد امتیازات:  -
In reply to nima planet

نظر در مورد: مشکل در پوشه دیتا

از moh kh در
دوست عزیز باید در مسیری که معرفی می کنید ابن فوادر "mdata" رو هم دستی بسازید

خود مودل قادر نیست این فولدر رو ایجاد کنه
In reply to moh kh

از nima planet در
دوست عزیز مرسی از پاسخگویی شما
اما من پوشه mdata رو هم دستی ساختم
و آدرس اون رو دادم ولی باز مشکل هست
In reply to nima planet

از Shamim Rezaie در
عکس توسعه دهندگان مرکزی مودل عکس دفتر مرکزی مودل عکس مترجم‌ها

سلام،

mdata رو توی پوشه‌ای به اسم data ساخته‌اید؟ آدرس‌ها رو دوباره (احتمالاً چندباره) بررسی کنید.

In reply to nima planet

از سيد اميرحسين نيكوكار در
توی مستندات مودل گفته یه پوشه به اسم moodledata توی مسیر خارج از روت سایت (منظورم www هست نه روت اصلی که یک سطح بالاتره)بسازید. با توجه به اینکه پنل سایت من از نوع plesk هست این پوشه رو کنار پوشه httpdocs که فایلهای مودل اونجاست خواستم بسازم ولی نشد. رفتم کنار پوشه خود مودل ساختم ولی بازم کار نکرد. راه حل چیه؟ چکار باید کرد؟
In reply to nima planet

من یکبار دیگه برای تنویر افکار عمومی و تنبیه افکار خصوصی! بصورت تصویری مشکلمو میگم big grin

ببینید من موقع نصب با یه همچین صفحه ای روبرو شدم:

2n8d6o0.jpg

این یعنی اینکه توی اون مسیر همچنین پوشه ای وجود نداره. خب من بجاش اومدم و توی پوشه httpdocs یه فولدر به اسم moodledata ساختم و /var/www/vhosts/OEEC.kashanu.ac.ir/httpdocs/moodledata رو بعنوان آدرس زدم ولی باز هم مشکل رفع نشد. چکار باید کرد؟
In reply to سيد اميرحسين نيكوكار

از moh kh در
دوست عزیز داخل خود فولدر moodle یک فولدر بساز به اسم moodledata

بعد مسیر دایرکتوری داده رو این قرار بده : xxxxxxx/OEEC.kashanu.ac.ir/httpdocs/moodle/moodledata

امیدوارم مشکلتون حل بشه

یا علی

از BEHROOZ KASHAF در
برنامه به روشنی مشکل رو به شما گوش زد میکنه!
اگر طبق راهنمایی برنامه عمل کرده اید و مشکل دارید، قریب به یقیین دسترسی لازم رو به پوشه‌ای که ایجاد کرده اید اختصاص ندادید به همین دلیل باز اخطار می گیرید...
پرمیشن(مجوز دسترسی) پوشه رو اصلاح کنید و کار رو ادامه بدید

In reply to BEHROOZ KASHAF

دوست عزيز همه اين كارها را انجام دادم نشد. واقع مطلب اين است كه فكر مي كنم كساني كه قصد راه اندازي و استفاده از مودل را دارند بايد يك سرور اختصاصي داشته باشند و نمي شود روي هاستهاي كرايه اي كاري انجام داد چون دسترسي لازم براي نصب مودل معمولاً از طرف مدير سرور داده نمي شود.

از Shamim Rezaie در
نیازی به کارگزار اختصاصی نیست (هر چند که برای داشتن performance بالاتر بهتر هست).
کاری که آقای کشاف گفتند رو انجام دادید؟ (بررسی مجوز ها)
فعلا محض آزمایش سطح دسترسی moodledata رو 777 تعیین کنید ببینید از این صفحه می‌تونید رد بشید یا نه.
In reply to Shamim Rezaie

اصلاً من نميتونم اين فولدر رو ايجاد كنم كه حالا بخوام دسترسي اش رو عوض كنم!

از BEHROOZ KASHAF در
چرا نمی تونید!؟ اگر امکان ایجاد این پوشه در مسیر پیش فرض وجود نداره در مسیر دیگری اینکار رو انجام بدید. مسیر جدید رو هم در حین نصب مشخص کنید.
In reply to BEHROOZ KASHAF

از Shamim Rezaie در
احتمالا منظورشون اینه که مودل نمی‌تونه اون پوشه رو بسازه.
پوشه رو به صورت دستی، از طریق control panel کارگزار بسازید و سپس سطح دسترسی را تعیین کنید.
In reply to Shamim Rezaie

دستی ساختم و دسترسی هم دادم و به مودل هم معرفی کردم اما باز هم مودل نمی تونه نصب رو ادامه بده و باز همین صفحه ای که عکسشو گذاشتم میاد!

از BEHROOZ KASHAF در
حداقل الان در وضعیت مناسب تری نسبت به قبل قرار گرفتید لبخند
حالا لطف کنید دقیق بفرمایید پوشه رو در چه مسیری ایجاد کردید و اینکه در همون صفحه که آدرسی دهی می کنید (همچنین به پوشه مودل دیتا) آدرس پوشه رو چه وارد می کنید اون مسیر رو هم اینجا بگذارید ببینیم. به نظر این بار مشکل از آدرس دهی باشه

از BEHROOZ KASHAF در
در ضمن الان به روند نصب شما نگاه کردم شما به یک مرحله قبل تر نگاه کردید؟ و آیا راهنمای نصب رو همون جا که با یه علامت سوال می خواد راهنمایی تون کنه دیدید؟

"مودل ممکن است مشکلات متعددی در صورت فعال بودن safe mode داشته باشد. یکی از مشکلات نه‌چندان بی اهمیت این است که امکان دارد ایجاد فایل‌های جدید مجاز نباشد.

safe mode معمولاً فقط توسط میزبان‌های عمومی وبی که توهم دارند فعال می‌شود، در نتیجه احتمالاً باید یک شرکت میزبانی وب جدید برای سایت مودل خود پیدا کنید.

در صورت تمایل می‌توانید به نصب ادامه دهید، ولی منتظر بروز مشکلات در آینده باشید."