Forum ogólne dotyczące platformy Moodle, za wyjątkiem dyskusji związanych z tłumaczeniem.

Do tego celu powołane zostało oddzielne forum Tłumaczenia.

Lista kursów w kategorii

Napisane przez: Tomasz Kokowski ()

Lista kursów kategorii wyświetla tytuły i streszczenia kursów. Widać też autora i menadżera kategorii. Pojawia się nowy kurs i tych ostatnich informacji nie widać na liście kategorii. Co takiego mogło pójść nie tak?

Uprawnienia Internet Explorer

Napisane przez: Łukasz Ochojski ()

Witam,

dzisiaj zauważyłem problem na przeglądarce IE 8, a mianowicie prowadzący kurs po zalogowaniu nie widzi swoich kursów, tak jakby były ukryte. W Firefoxie i chromie wszystko jest w porządku, kursy w których prowadzący jest prowadzącym zajęcia jest wszystko widoczne. Żadne aktualizacje nie były instalowane.

Pozdrawiam

Łukasz

Jaką wersje moodle wybrać

Napisane przez: Marek Król ()

Witam wszystkich.

 

Swoja przygodę z moodle zacząłem jakiś czas temu, miałem zainstalowana wersje 1.9, później wszystkie do 2,6. Z moich obserwacji wynika ze wersja 1.9.19+ pracuje bardzo stabilnie, poza tym nie potrzebuje za wiele zasobów od serwera i dlatego z powodzeniem działała na współdzielonym hostingu, który można nabyć za przysłowiowe 100zł rocznie.

Ale ostatnio zainstalowałem nowsza wersję 2,6, ogólnie świetna wersja, ale z tego co napisali mi administratorzy hostingu zużywa ona dość dużo zasobów serwera, przez co strony ładują wolniej, a sam hosting nie jest już tak stabilny.

Proszę wiec o pomoc,  informacje jaka wersję zalecilibyście dla takiego rodzaju hostingu? I czy ewentualnie wersja 1.9.19+ jest na tyle stabilna aby wdrożyć ja jako "środowisko produkcyjne".

Kolejna sprawą jest tez aktualizacja, jak będzie wyglądała aktualizacja do nowszej wersji, jeżeli zakończy się support do 1.9 i będę zmuszony do przejścia na nowsza wersję.

Poza tym mam wiele kursów stworzonych w wersji 2.5, w 1.9.19 nie mogę ich zaimportować

Pozdrawiam

Marek

Quiz

Napisane przez: jarek gosk ()

Pytanie jak zrobić by w quizie mimo, że studenci go rozwiązują można było zmieniać i edytować pytania, chodzi o to by je wymieniać z czasem na coraz to bardziej aktualne?

Zmiana widoku strony głównej po zalogowaniu

Napisane przez: Małgorzata T-a ()

Po zalogowaniu użytkownik widzi na stronie głównej kursy na które jest zapisany (Moje kursy) i przycisk Wszystkie kursy gdzie może zobaczyć tytuły wszystkich kursów na platformie. Jak ukryć ten przycisk dla zwykłego użytkownika?

 

Gosia

wysyłanie certyfikatu na e-mail

Napisane przez: R Ł ()

Potrzebowałbym wysłać certyfikaty (plik) na e-mail użytkowników, którzy w 2 różnych kursach uzyskali określoną ilość puntów w quizach (ewentualnie w testach). Jak do tego się zabrać i czy w ogóle jest to możliwe w wersji 2.x ?

Strona z wyborem kursu jak na moodle

Napisane przez: R Ł ()

Witam chciałbym na swojej stronie moodle zmienić odnośniki do kursów z tekstowych na obrazkowe. tzn na stronie głównej zamiast wypisanych kategorii kursów chciałbym powstawiać obrazki jako odnośniki do nich rozłożeniem przypominające te na https://moodle.org/

Kopia zapasowa

Napisane przez: Jarosław Majski ()

Witam

Przenoszę swój serwis na nowy serwer. Zrobiłem wierną kopię swojego serwisu na drugim serwerze. Próbuje odtworzyć kursy, wraz z cała aktywnością uczestników. Niestety, niektóre kursy dadzą sie odarchiwizować, niektóre nie. Otrzymuję dziwny komunikat:

Some problems were detected when checking user data (Trying to restore user 'admin' from backup file will cause conflict)

W trakcie tworzenia kopii odznaczam tworzenie kopi administratora. Nie na wiele sie to jednak zdaje. Próbowałem taz przenieść uczestników, ale Moodle nie importuje nawet tych, których wcześniej wyeksportowałem. Może ktos mi coś podpowie? Obie wersje to 1.9.

Pozdrawiam

 

Gdzie jest przełącznik HTML w kursie

Napisane przez: Ludmiła Malicka ()

Witam,

Mam Moodle 2.6 i nie mogę znaleźć przełącznika na kod HTML w lekcji i na stronie w kursie. Chcę dodać film do lekcji, ale nie jako plik do popbrania, tylko do obejrzenia bezpośrednio na platformie, niestety nie widzę mozliwości dodania kodu HTML. Gdzie to znajdę.

Korzystałam z Moddla pare lat temu i wtedy była taka opcja w zasobach, ale teraz jest jedynie strona, ale bez HTML

pozdrawiam

Brak uprawnień do widoku studenta

Napisane przez: Ludmiła Malicka ()

Witam,

Mam Moodle 2.6 i jestem zalogowana jako admin moodle. Niczego nie zmieniałam w ustawieniach ról. Zakładam kurs, ale niestety nie moge podejrzeć jak widzi to student, ponieważ wyskakuje mi informacja, że nie mam uprawnień. Proszę o pomoc gdzie i co muszę zmienić, aby mieć taką możliwość. Jesli trzeba coś zakombinowa w rolach, to poprosze o konkretną opcję, którą mam włączyc lub wyłączyć. Myślałam, ze jako admin mam uprawnienia do wszystkiego ;)

Z góry dziękuje za szybka odpowiedź.