Kopia zapasowa

Kopia zapasowa

Napisane przez: Jarosław Majski ()
Liczba odpowiedzi: 10

Witam

Przenoszę swój serwis na nowy serwer. Zrobiłem wierną kopię swojego serwisu na drugim serwerze. Próbuje odtworzyć kursy, wraz z cała aktywnością uczestników. Niestety, niektóre kursy dadzą sie odarchiwizować, niektóre nie. Otrzymuję dziwny komunikat:

Some problems were detected when checking user data (Trying to restore user 'admin' from backup file will cause conflict)

W trakcie tworzenia kopii odznaczam tworzenie kopi administratora. Nie na wiele sie to jednak zdaje. Próbowałem taz przenieść uczestników, ale Moodle nie importuje nawet tych, których wcześniej wyeksportowałem. Może ktos mi coś podpowie? Obie wersje to 1.9.

Pozdrawiam

 

W odpowiedzi na Jarosław Majski

Odp: Kopia zapasowa

Napisane przez: Jarosław Majski ()

Próbowałem juz najrozmaitszych opcji przy tworzeniu kopii, za każdym razem ten sam błąd. Jakieś pomysły? Wdzieczny będę. uśmiech

 

 

W odpowiedzi na Jarosław Majski

Odp: Kopia zapasowa

Napisane przez: Zbigniew Zieliński ()

Jeżeli dobrze rozumiem przenosi Pan serwer moodle 1:1 na drugi serwer. Proponuję wykonać to zadanie nieco inaczej:

1. zrobić kopię /moodle i /moodledata i przegrać pliki na nowy serwer do danego konta,

2. zrobić kopię bazy danych moodle,

3. zaimportować bazę danych moodle źródłową na serwer docelowy, sprawdzając czy nazwa użytkownika bazy, hasło oraz nazwa bazy danych się zgadza.

Po wykonaniu tych działań serwer powinien ruszyć.

Pozdrawiam

Zbigniew Zieliński
http://www.moodler.pl

 

W odpowiedzi na Zbigniew Zieliński

Odp: Kopia zapasowa

Napisane przez: Jarosław Majski ()

Też o tym myślałem, ale nie moge zmienić nazwy bazy danych na nowym serwerze. Inna też jest nazwa administratora. dziwi mnie tylko to, że niektóre kursy przechodzą, a niektóre nie.

W odpowiedzi na Jarosław Majski

Odp: Kopia zapasowa

Napisane przez: Webanywhere Polska ()

Nie musi Pan zmieniać nazwy bazy danych.

Przy instalacji moodla wystarczy podać nazwę bazy aktualnej, i wskazać nowe dane administratorskie.
Potem zaimportowac tabele i rekordy ze starej bazy.

Jeżeli z jakichkolwiek powodów nie chce pan tego robić. Niech pan się upewni, że dane konta usera admin są idealnie takie same (hasło również), albo niech Pan zmieni username uzytkownika 'admin' na inna nazwe np 'administrator'.

Powodów może być wiele dlatego tylko pierwsze rozwiązanie gwarantuje pewność rozwiązania problemu.

----- 

www.webanywhere.pl

W odpowiedzi na Webanywhere Polska

Odp: Kopia zapasowa

Napisane przez: Jarosław Majski ()

Na najprostsze rozwiązania najtrudniej wpaść. Zmieniłem nazwę administratora. Wtedy zaatakowały mnie oceny. Nie pomogło ustawienie skal takich samych w obu instalacjach. Ale utworzyłem kopie każdego modułu osobno i tak udało mi się przebrnąć praz odzyskiwanie kopii z uczestnikami.

Teraz chciałbym zaktualizować mojego Moodle do wersji 2,4. Nie wiem tylko, czy mogę od razu wgrać wersję 2,4, czy też muszę po kolei od 2,1 do 2,4, Czy ktoś już przechodził z wersji 1,9 na 2,4?

Pozdrawiam

W odpowiedzi na Jarosław Majski

Re: Odp: Kopia zapasowa

Napisane przez: Robert Brenstein ()
Z 1.9 mozna przejsc tylko do 2.2, ani wczesniej ani pozniej (przynajmniej standartowo). Z 2.2 mozna juz skoczyc do 2.4.
W odpowiedzi na Robert Brenstein

Odp: Re: Odp: Kopia zapasowa

Napisane przez: Paweł Błaut ()

A ja proponuje może zając to jakąś chwile czasu zrobić kopie zapasowe każdego z kursów a następnie przywracać w nowej instalacji kursy które mają bardzo duże zasoby można archiwizować w częściach moodle 2,4 można przenosić po przywracać w częściach. Praca może mozolna ale powodzenie raczej gwarantowane.

Pozdrawiam

Paweł Błaut

 

W odpowiedzi na Robert Brenstein

Odp: Re: Odp: Kopia zapasowa

Napisane przez: Paweł Błaut ()

A ja proponuje może zając to jakąś chwile czasu zrobić kopie zapasowe każdego z kursów a następnie przywracać w nowej instalacji kursy które mają bardzo duże zasoby można archiwizować w częściach moodle 2,4 można przenosić po przywracać w częściach. Praca może mozolna ale powodzenie raczej gwarantowane.

Pozdrawiam

Paweł Błaut

 

W odpowiedzi na Paweł Błaut

Odp: Re: Odp: Kopia zapasowa

Napisane przez: Jarosław Majski ()

Tak też zrobiłem. I udało sie. mam tylko jeszcze jeden problem. mam hosting na home.pl i dwa serwery WWW (separowane). na jednym (pierwszym z domeną home.pl) wszystko śmiga, aż miło. Na drugim nie mogę przebrnąć przez konfigurację serwera. czepia mi się unicode (mam sprawdzić czy zainstalowane). Podejrzewam, że trzeba w katalogu głównym ustawić pliki .htaccess i php.ini

Tylko co w nich zapisać? Może ktoś z Was już przez to przechodził i ma rozwiązanie? Konsultant home.pl nie dał rady. Baza danych jest zapisana w utf-8, nie bardzo wiec rozumiem, czego instalator sie czepia.

Pozdrawiam

W odpowiedzi na Jarosław Majski

Re: Odp: Re: Odp: Kopia zapasowa

Napisane przez: Waldemar Grzesiak ()

"Na drugim nie mogę przebrnąć przez konfigurację serwera. Czepia mi się unicode (mam sprawdzić czy zainstalowane). Podejrzewam, że trzeba w katalogu głównym ustawić pliki .htaccess i php.ini

Tylko co w nich zapisać? Może ktoś z Was już przez to przechodził i ma rozwiązanie? Konsultant home.pl nie dał rady. Baza danych jest zapisana w utf-8, nie bardzo wiec rozumiem, czego instalator się czepia."

Też miałem ten problem, gdy starałem się zainstalować Moodle w wersji 2.4.7 na serwerach home.pl. Metodą prób i błędów (dodatkowo wypowiadałem pewne zaklęcia, uważane za słowa wulgarne:-) doprowadziły mnie do rozwiązania.

Przed instalacją stworzyłem pustą bazę danych z domyślnym kodowaniem utf8_general_ci. Następnie w panelu Panel MySQL zaznaczyłem utworzoną bazę danych i przeszedłem do okienka SQL. Wpisałem (bez cudzysłowów): "ALTER DATABASE nazwa_bazy charset=utf8;" i wykonaj. To pomogło. Instalacja poszła.

Dodatkowo przestrzegam przed skuszeniem się na najtańszy hosting w home, który ma ograniczoną wielkość bazy danych do 25M. Moodle w wersji np. 2.4.7 już po instalacji ma bazę przewyższającą tę pojemność. Na serwerach mają błędy z ograniczaniem wielkości i ograniczenie to zaczyna działać w najmniej oczekiwanym momencie, kiedy Moodle zapisuje po raz któryś coś do bazy. W tym momencie otrzymujemy komunikat: błąd zapisu danych do bazy i po ptokach - reinstalka, tyle że tym razem już na serwerze bez ograniczeń na wielkość bazy danych. Na razie mi śmiga. Próbowałem ręcznie instalować wyższe wersje, ale pojawiały się inne problemy. Tak że metodą prób i błędów na chwilę obecną (najnowsze Moodle to obecnie 2.6+) udało mi się poprawnie zainstalować na serwerach home.pl najwyższą wersję niepowodującą błędów = 2.4.7 :-)