W edytorze nie wsykakują okienka.

W edytorze nie wsykakują okienka.

Napisane przez: Agnieszka Marciniak ()
Liczba odpowiedzi: 11
Zainstalowałam Moodle, dodaję w edytorze zasób,niestety nie wyskakują mi okienka (tabela obraz, emotikon itp.) Tworząc ten post tutaj okienka wyskakują. Jak mam włączyć u siebie wyskakiwanie okienek?
Z góry dziękuję za pomoc - jestem początkująca uśmiech
Zaznaczam, że zainstalowałam wersję 1.8.11+
W odpowiedzi na Agnieszka Marciniak

Odp: W edytorze nie wsykakują okienka.

Napisane przez: Jadwiga Prawdzik ()
Przede wszystkim zapoznać się proszę z panelem administracyjnym. W panelu tym należy wybrać zakładkę Wygląd, następnie Edytor HTM i w polu Użyj edytora HTML nie może być pusto.
W odpowiedzi na Jadwiga Prawdzik

Odp: W edytorze nie wsykakują okienka.

Napisane przez: Agnieszka Marciniak ()
Już to sprawdzałam, edytor jest włączony.
W odpowiedzi na Agnieszka Marciniak

Odp: W edytorze nie wsykakują okienka.

Napisane przez: Jadwiga Prawdzik ()
W takim razie: zakładka 'Uczestnicy' i w swoim profilu i innych nauczycieli, uczestników Moodle wybrać 'Modyfikuj profil', włączyć 'Zaawansowane' i wybrać w polu 'Edytując tekst' opcję jak na zrzucie, zapisać zmiany. Powinien pokazać się edytor HTML Powodzenia.
Załącznik ($a)
W odpowiedzi na Jadwiga Prawdzik

Odp: W edytorze nie wsykakują okienka.

Napisane przez: Agnieszka Marciniak ()
Jest to zaznaczone. Nie wiem, czy my sie dobrze rozumiemy. Problem polega na tym, że ja mam ten edytor. Jest okno edytora. jednak, kiedy zaczynam w nim prace to mogę korzystać tylko z pogrubienia, pochylenia, zmiany czcionki, wyjustowania itp. Czyli z menu przy którym nie trzeba wybierać innych danych. Jeśli chodzi o np. emotikonki - gdzie wyskakuje nowe okno z którego mamy wybrać buźkę to jest ikona w edytorze, która jednak nie działa. Po kliknięciu na nią nic się nie dzieje. Nie pojawia sie nowe okno. To samo jest np. z menu obrazy, kolory czy tabeleuśmiech. Myślę że teraz wysłowiłam się bardziej precyzyjnie uśmiech
Zaznaczam że nie jest to kwestia ustawień przeglądarki czy antywirusa. Te możliwości już sprawdziłam. Zresztą, teraz kiedy pisze post na tej platformie- nie mam tego problemu.
Pozdrawiam uśmiech
W odpowiedzi na Agnieszka Marciniak

Odp: W edytorze nie wsykakują okienka.

Napisane przez: Robert Brenstein ()
A co z ustawieniami edytora (panel w administracji Moodle)? Moze te funkcje sa przypadkiem wylaczone? Warto tez sprobowac wylaczyc ajax.
W odpowiedzi na Robert Brenstein

Odp: W edytorze nie wsykakują okienka.

Napisane przez: Sławomir Gajewski ()
Witam!
"Podłączem się" Szeroki uśmiech pod problem Pani Agnieszki i zapytam innych Kolegów, czy da się jakoś "zmusić" Operę i Chrome (a może Moodle'a) do tego, aby działał edytor tekstu z tymi wszystkimi "okienkami" (emotikony, formatowanie, itp.). Trochę mi niezręcznie przymuszać uczniów to używania tylko Firefoxa.
Przepraszam Panią Agnieszkę, że niezupełnie na temat - ja osobiście nie potrafię Pani pomóc.
Do Pana Roberta mam pytanie: co daje mi, a co odbiera wyłączenia Ajaxa?
Pozdrawiam...
SG
W odpowiedzi na Sławomir Gajewski

Odp: W edytorze nie wsykakują okienka.

Napisane przez: Robert Brenstein ()
Wylaczenie AJAXa pozwala sprawdzic czy nie ma konfliktu miedzy edytorem a kodem AJAXa na danej stronie. W wersji 1.8 Moodle, AJAX byl jeszcze mlody, wiec warto sprawdzic, choc problemy sa zwykle miedzy edytorem a wersja browsera. AJAX daje glownie mozliwosci uzywania Moodle poprzez drag-and-drop (oczywiscie tylko tam gdzie to jest zaprogramowane).

Tak przy okazji wersja 1.9 Moodle pozwala zainstalowac alternatywny edytor, choc nie jest to tak proste jak dodanie nowej wtyczki. W przypadku pani Agnieszki dziwie sie troche, jesli dobrze zrozumialem ze to nowa instalacja, ze zainstalowala Moodle 1.8 a nie 1.9.
W odpowiedzi na Robert Brenstein

Odp: W edytorze nie wsykakują okienka.

Napisane przez: Jarosław Majski ()
Witam
Nie polecam instalowania alternatywnego edytora Tiny. Ja zainstalowałem i teraz się nie mogę go pozbyć z systemu. Nie mam tez możliwości powrotu do edytora HTML. Edytor niby działa, ale niczego nie zapisuje. Wygląda bardzo fajnie, ma wiele możliwości, ale i sprawia wiele kłopotów.
Pozdrawiam
W odpowiedzi na Agnieszka Marciniak

Odp: W edytorze nie wsykakują okienka.

Napisane przez: Tomasz Walasek ()
Pani Agnieszko,
I jak sobie Pani poradziła. Bo mnie właśnie się tak zrobiło. Otwiera mi się edytor (i pod firefox i pod IE) i nie mogę nic zrobić. Ani emotikony, ani linki, nic nie działa. Na tym Moodle też. Myślę, że coś mi blokuje Javascript ale nie mam pojęcia co...

Na innych komputerach chodzi. Czy to może być coś z Kasperskim? Bo ostatnio zakupiłem...

Pozdrawiam i proszę o pomoc
Tomek
W odpowiedzi na Tomasz Walasek

Odp: W edytorze nie wsykakują okienka.

Napisane przez: Agnieszka Marciniak ()
Zainstalowałam inną wersję smutny. Przykro mi, ale niestety nie pomogę smutny