Bir Grup ve Gruplamayı Tüm Kurslara Uygulama

Bir Grup ve Gruplamayı Tüm Kurslara Uygulama

yazan Aytuğ Halil AKAR -
Yanıt sayısı: 0

Merhaba,

50 civarı dersi olan bir eğitim sistemi hazırladık. Dersler sistem içinde seviyelere göre farklı 4 gruba veriliyor, bunlar da 2 gruplama ile bir çatıda toplanıyor. Derslerin tamamı aynı gruplama, grup ve öğrenciler ile sınırlı olacağından, ders oluşturuken ya da sonrasında bu gruplardan direkt seçim yapıp eklemek istiyorum. Yani 50 dersin 50'sinde de tekrar grup, gruplama işlemleri yapmak istemiyorum. Bunun bir yolu var mı?

Gördüğüm kadarıyla her dersin grup ayarlarından içe aktarma seçeneği mevcut, bu da her derse tek tek girip işlem yapmayı gerektiriyor. Tabii dersler ilk başta eklenirken de yapılabilirdi ama bilmiyorduk.

Bir diğer yöntem ise kullanıcı ekleme esnasında ders ismi, grup ve gruplama ismi ile bir dosya hazırlanıp bu dosya içeri alınabiliyor. Ama naldığım kadarıyla burada kurslar var olmalı, kullanıcı oluşturulurken o kursa eklenmeli. Bu yöntemde birden fazla kursa belirtilebiliyor, herhalde bu işimi görecek ama henüz çözmeye çalışıyorum.

Aslında bir eklenti olsa, dersler eklenirken öğrenci havuzundaki varsayılan gruplardan seçilerek ekleme yapılabilse çok iyi olurdu. Moodle'da bu neden yok onu da anlamış değilim.