Képzéseink áttelepítése moodle-ba

Képzéseink áttelepítése moodle-ba

Tamás Polgár írta időpontban
Válaszok szám: 0

Sziasztok!

Az alap szituáció az, hogy adott 3 teljesen kész képzésünk, amelyeket szeretnénk áttelepíteni a moodle-ba.

Kezdő vagyok itt, ezért szeretnélek megkérni Titeket, hogy segítsetek.

A képzéseink az alábbi szisztéma szerint működtek eddig és ezt szeretnénk tovább vinni itt is:

1. Egy marketing szoftveren keresztül feliratkozik a bizonyos dátumon megkezdett képzésre x db hallgató.

2. A képzés 24 leckéből áll. Ezek 8 héten keresztül, hetente 3-szor kerültek kiküldésre időzítve, e-mailben h-sz-p napokon reggel 8-kor, a fent említett software-en keresztül.

3. A leckék vázlatokból, hangfájlokból, youtube videó linkekből állnak.


Kérdések a fenti pontokhoz tartozóan:

1. A moodle-ba manuálisan kellene felvinnem a hallgatókat, ha jól gondolom. Pontosan mit és hogyan állítsak be? Plusz felmerülő problémának látom, hogy egy időben több csoport is hozzá kell, hogy férjen az anyaghoz különböző időzítésekkel, mert van, hogy havonta indul egy adott képzés. Ezt hogyan lehet kezelni?

2. Hogyan lehet megoldani, hogy csak adott napon és időpontban férhessenek hozzá a következő leckéhez a résztvevők?

3. Eddig a hangfájlok google drive-ba voltak feltöltve. Szeretnénk megoldani, hogy a moodle-ban legyenek, de itt tárhely problémába ütköztem, mert az alap 200MB nem sokra elég és a bővítés nagyon drága. Erre mi a költséghatékony megoldás?

+ Jól választottam-e ki, hogy a mi rendszerünkhöz a leckék "Téma"-ként legyenek feltöltve?

++ Szeretnénk azt is megoldani, hogy a képzési díjak részleteinek befizetése függvényében legyen egy plusz hozzáférési feltétel is beállítva, azaz ha befizette az első részletet, akkor hozzáfér a 6. leckéig, ha a másodikat, akkor a 12. ledkéig és ha a 3. részletet is, akkkor a fennmaradó 12-höz is. Ezt lehetséges itt kezelni?

Előre is hálásan köszönök minden segítséget!

Boldog Karácsonyt és szép napot! mosoly

Polgár Tamás