Nový portál pro vedení e-portfolií - nabídka spolupráce

Re: Nový portál pro vedení e-portfolií - nabídka spolupráce

autor David Mudrák -
Počet odpovědí: 0
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Ahoj Dane,

re 1/ určitě ano. Nemám ještě přesně rozmyšlenou celou proceduru, ale půjde to. Počítám, že se časem otevře i možnost individuální registrace, takže po opuštění školy se pouze změní způsob autentizace. Mahara je v tomto dost flexibilní. Už nyní mi např. funguje, že můžu roamovat z několika institucí do jediného účtu (takže nezáleží, jestli se hlásím z fakulty nebo z gymnázia).
re 2/ ve stávající verzi ne, ale Nigel dokončuje práce na plné podpoře formátu LEAP, pomocí něhož lze portfolio exportovat a následně importovat na jiném portálu, vygenerovat z něja statickou HTMl prezentaci apod.
re 3/ bude to umět Moodle 2.0. Mahara bude figurovat jako jeden z možných systémů portfolií. Ale pozor - v terminologii Moodlu se "portfoliem" rozumí libovolný systém, do kterého lze zasílat obsah (a "repozitář" je pak naopak zdroj obsahu). Už jsem si takto zkoušel ve vývojové větvi jedním kliknutím exportovat položku slovníku do GoogleDocs a je to působivé úsměv
re 4/ toto ti nejsem schopen fundovaně odpovědět. Já zde razím cestu centralizovaného řešení, protože pak se začnou rýsovat prvky sociálních sítí, které Mahara obsahuje (nemyslím si, že by fungovalo, kdyby si každá škola provozovala svůj Facebook nebo Twitter). Nějak v tomto duchu je Mahara též pojímána jejími tvůrci. Moodle jakoby představoval budovu školy, Mahara pak svět, který se nám otevírá, když skončí vyučování.

--mudrd8mz