Moodle - дипломна

Moodle - дипломна

от Deleted user -
Number of replies: 13
Здравейте, имам малък проблем (доста голям всъщност). Изчерпах почти всичкия наличен материал за Мудл тук, а ми трябва още доста за завършването на дипломната ми работа. Моля, ако някой има желанието да помогне и да ме снабди с материали, е добре дошъл. А ако някой иска да я напише направо би било най-добре. Пишете тук или на maila ми rockfeler@abv.bg
In reply to Deleted user

Re: Moodle - дипломна

от Snezhina Velcheva -
Пич, виж сега, тук пишат и четат доста университетски преподаватели. Не те знам къде учиш, но е дива глупост да се излагаш така.

Още нещо, ако си ми копи-пейстнал от моята дипломна, в което съм убедена, много внимавай в картинката, защото тя е онлайн от доста време и Гугъл вече я е индексирал.... Малко тъпо да те хванат така, а?

А предложението някой да ти напише дипломната доста искрено ме развесели...смях смях


In reply to Snezhina Velcheva

Re: Moodle - дипломна

от Deleted user -
А ти не се притеснявай за твойта дипломна, защото освен нея навсякаде другаде всичко е описано по същия начин. Така че, да не си копнала ти отнякаде а? усмивка
In reply to Deleted user

Re: Moodle - дипломна

от Snezhina Velcheva -
Нямам намерение да ти влизам в тона, но е меко казано нагло да ми плагиатстваш дипломната и после да заявяваш, че нямало никакви материали или да ме обвиняваш аз съм действала по твоя начин (последното е смешно като се има предвид, че лично съм превеждала интерфейса)!

Аз съм администратор и виждам каде какво си отварял. Единствените "материали", които си отварял са PDF-ите "Увод в Moodle", което се пада раздела за Moodle на моята дипломна, защитена в СУ през 2005.

Също, можеш да си направиш труда да провериш от колко години съм във форума и с какво се занимавам преди да пускаш такива постинги по мой адрес.

"Дай да копнем нещо от някъде" не е начина за писане, съжалявам!

Успех с дипломната, но не по този начин.

ПС http://docs.moodle.org/en/Main_Page - това е главната страница за документация на Moodle. Разделена е на 4 - увод в Moodle, Teacher's Guide, Developer's Guide и Admin Guide. Ако хванеш от там можеш да си спретнеш чудна работа с 4 основни глави. Dev Guide и Admin Guide няма що да ги обясняваш на широко, в БГ никое уни не го вълнуват. Виж на Teacher's Guide може да наблегнеш. Документацията я има на разни езици, не само на английски.

На страницата на Wikipedia за Moodle също има доста сбито предадени факти, които могат да се цитират - http://en.wikipedia.org/wiki/Moodle

Има и раздел Moodle Buzz, където се събират всякакви медийни съобщения за Moodle.

Пусни в Гугъл "introduction to Moodle" и ще имаш достатъчно материали и за доцентура.


In reply to Snezhina Velcheva

Re: Moodle - дипломна

от Deleted user -
Вярно е, че започнахме с недобър тон, за което се извинявам, но донякаде бях предизвикан за това. Много мерси за инфото, мисля че вече съм по-наясно с нещата и понасъбрах материали от доста места и смятам че ще успея да се справя.
In reply to Snezhina Velcheva

Re: Moodle - дипломна

от Daniel Denev -

   Много хора и институции считат, че в областтана е-обучението съм въвел някои нови неща. Само за информация на незапознатите: Когато аз съм узнал за това що е ДО, Снежи отдавна беше свършила блестяща работа по Moodle. Чисто хронологично погледнато е една от първите работили по темата Moodle. Използвам случаят да и благодаря за положените усилия и компетентност.

Денев

In reply to Daniel Denev

Re: Moodle - дипломна

от Snezhina Velcheva -
Нищо кой знае колко блестящо не съм сътворила, но благодаря.
Като пишеш за софтуерна платформа описваш какво може да се прави с нея, не пренаписваш "Война и мир"...

Държа да отбележа, че тогава комисията в СУ ми писа 5.50, защото съм нямала "оригинален принос" към развитието на българистиката! (магитратурата ми беше в славянските филологии). А коментара за Moodle беше - "симпатично порталче". Няма да казвам чии реплики са това, но са достоверно предадени и на хора, които никак не са безизвестни.

Нямах и намерение да имам оригинален принос. Единственото ми желание беше в СУ (или поне в някои негови части) да излязат от ерата на писмените паметници и да започнат да ползват една безплатна платформа за електронно обучение. Поправете ме, ако греша, но и до сега не се е случило...

Е, не съм загубила напълно надежда иначе нямаше да се подвизавам тук... смях
In reply to Snezhina Velcheva

Re: Moodle - дипломна

от Kiril Ilarionov -
Попадали са ми глави от дипломната работа
и те определено са атрактивни.

Между другото и най-БЛЕСТЯЩИТЕ творения
са БЕЗПОЛЕЗНИ ако нямат ПРИЛОЖЕНИЕ.

А една платформа за електронно обучение
е използваема, ако има пазарни механизми в образованието,
в т.ч. и конкуренция между преподавателите.

smile
In reply to Snezhina Velcheva

Re: Moodle - дипломна

от Daniel Denev -

    Успех Виктор. С теб сме! А що се отнася до "преписването на вече преписано" ... никой не може да шашне света с откритие, просто цитирай и всичко ще е наред. Можеш да разсъждаваш и да правиш изводи и анализи на резултатите постигнати до момента и да предложиш свое виждане. Достатъчно грамотно и интелигентно момче си. Късмет!

Денев

In reply to Deleted user

Re: Moodle - дипломна

от Daniel Denev -

   Здравейте,

   Възмутен съм от тонът Ви "Vik Skylove "   Снежи не е "копнала". Снежи се е трудила. Цитирането в нейната дипломна работа е коректно и не позволявам такива забележки по нейн адрес. Вие Vik Skylove нямате и идея за темата по която работите. Хора като нея са работили по тази тема още преди Вие и хабер да си имате от Moodle. 

   Помага се на този който си помага и сам. Снежи е абсолютно права! Аз имам страшно много материяли по въпроса, на мен лично отдавна не са ми необходими защото вече съм в сферата на софтуерният бизнес (при това световният) . Ако видя преписано от нейни или мои разработки без да е посочено цитиране на взетият материал ще го считам за плагиятство. Познавам болшинството от преподавателите в университетите.

   При всички случаи ще бъде оповестено. Не вървим напред ако не влагаме тлуд, мисъл и сърце. До следващото си пътувене за UK (следващият месец) ще следя въпроса отблизо. Никой не открива топлата вода, въпросът е коректнно да се цитира, а що се отнася до "написването от някого" виж това е вече нелепо... Защо учиш приятелче? За диплома? Мислиш ли, че дипломата ще работи вместо теб, а?

Даниел Денев
PhotonSoft Ltd.
(президент и еднол. собственик)

In reply to Daniel Denev

Re: Moodle - дипломна

от Deleted user -
Прави сте, приемам забележките ви. Сам съм си виновен че се забавих с дипломната и никой не ми е длъжен да ме снабдява с материали... А относно написването драги мои, това беше в преносен смисъл - не съм очаквал някой да прояви каквото и да е желание да ми я напише.
In reply to Deleted user

Re: Moodle - дипломна

от Daniel Denev -

Здравейте отново,

По никакъв начин не искам да оставате с грешното впечатление, че не искам да помогна. Открийте линкът "Download" на проекта FreeKnowledge 

Може да погледнете евентуално и статистиката ... 3,547

В страницата за изтегляне навигирайте до края и.

Денев

In reply to Daniel Denev

Re: Moodle - дипломна

от Deleted user -
Искренно благодаря, надявам се да намеря достатъчно полезна информация тук.