Sansürlü Kelime

Sansürlü Kelime

yazan Zeki Tuman -
Yanıt sayısı: 3
Sansürlü kelimelerde kelimenin tümünü seçmenin bir yöntemi yokmu, sansürlü kelimeye yazılı olanlar kelime duyarlı olmayınca çok garip sonuçlar çıkıyor.  Afınınıza sığınarak örneğin "götürdü" kelimesini ",,,ürdü" şeklinde gösteriyor. Geçenlerde vali yardımcısına sunu yapıyorum bu siyah nedir diye sordu mouse üstüne getirince birde gösteriyor ne olduğunu o zaman sansürlemesinin de bir anlamı kalmıyor.
Zeki Tuman yanıt olarak

Ynt: Sansürlü Kelime

yazan Ethem Evlice -
Zeki bey,

Durumunuz gerçekten içler acısıymış, benim böyle bir durumda yüzüm kızarırdı. utanmış

Keşke, Yönetim > Eklentiler > Filtreler > Filtre Ayarları'ndan Sansürlü Kelime filtresini devre dışı bıraksaydınız... Sonuçta içeriği ekleyen sizsiniz.

Yok ben kendi istediğimi yapmak istiyorum diyorsanız kelime için bütün son ekleri girmeniz gerekir ki bunu yaptığınızda dil paketinde kullanılan bütün sansürlü kelimeler devre dışı kalır. (Sizin yapmak istediğiniz bu)

Sizin örnekten yola çıkarsak siz bir kelime için bütün ekleri girmek zorunda kalırsınız. Örnek: ...-üne kavuşturmak, ...-ünü olmak, .-e bilmek, -a bilmek, -den, -dan vs... gülüyor

Keşke dilimiz sondan eklemeli değil de önden eklemeli olsa ne güzel olurdu değil mi? Atalarımız bunu düşünememişler... şeytanca
Ethem Evlice yanıt olarak

Ynt: Sansürlü Kelime

yazan Zeki Tuman -
Ethem bey anladığım kadarıyla sansürlü kelimelerde geçen kelimeleri ek bile alsalar sansürler diyorsunuz. Yani ben örn "ok" kelimesini tek başına kullanıldığında filitrelemek isityorum oysa progrma içinde ok geçen tüm kelimeleri filitreliyor yani "çok" kelimesinin içindeki "ok" u da filitreliyor.

Tek çözüm eklerini yazmakmı sadece kelimeyi filtirelemenin bir yöntemi yokmu.