Blokada profilu

Blokada profilu

Napisane przez: Zenon Smyda ()
Liczba odpowiedzi: 5

W pliku config.php można zablokować możliwość zmiany obrazka w profilu przez zainteresowanego użytkownika. Czy można zrobić to samo dla pozostałych danych? W szczególności dla imienia i nazwiska?

Pozdrowienia dla wszystkich "moodlowców" uśmiech

W odpowiedzi na Zenon Smyda

Odp: Blokada profilu

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

Nie da się tego zrobić w pliku config, trzeba zmodyfikować plik user/edit.html. Na przykładzie blokady imienia:

W pliku user/edit.html proszę zamienić następujące dwie linie (56-57):
<td><input type="text" name="firstname" size="30" maxlength="20" value="<?php p($user->firstname) ?>">
<?php if (isset($err["firstname"])) formerr($err["firstname"]); ?>

na następującą:
<td><?php p($user->firstname) ?>

Dzięki temu usuwamy pole tekstowe formularza zastępując je po prostu tekstem (niemożliwa staje się zmiana imienia). Nazwisko, email, itp. można zablokować w analogiczny sposób.

Pozdrawiam,
Przemek Stencel

PS
Na szybko sprawdziłem to rozwiązanie u siebie i wygląda na to, że działa bez problemów. Jednak na wszelki wypadek proszę przed wprowadzeniem modyfikacji zrobić kopię zapasową pliku user/edit.html

W odpowiedzi na Przemyslaw Stencel

Odp: Blokada profilu

Napisane przez: Zenon Smyda ()

Działa uśmiech. A to się studenci ucieszą puszcza oczko Już nie będzie na moich kursach Einsteinów i Mickiewiczów. Trochę żal, ale... Diabełek

Pozdrowienia dla wszystkich 'moodlowców'

W odpowiedzi na Przemyslaw Stencel

Odp: Blokada profilu

Napisane przez: Zenon Smyda ()

Wszystko pięknie funkcjonuje, ale to nie było jeszcze to, czego oczekiwałem. Blokada oczywiście działa, ale również dla administratora smutny. Nie miałbym nic przeciwko, gdyby była możliwość blokowania modyfikacji różnych części profilu użytkownika, ale tylko dla użytkownika, nie zaś dla administratora. Pełnia zadowolenia z takiego rozwiązania byłaby, gdyby można takie restrykcje wprowadzać dla wybranych użytkowników i to bezpośrednio ze stron administrowania serwisem. Gdyby ktoś takowe rozwiązanie już posiadał, chętnie skorzystam... uśmiech

Pozdrowienia dla wszystkich 'moodlowców' uśmiech

W odpowiedzi na Zenon Smyda

Odp: Blokada profilu

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()
No to bym spróbował tak (ale gwarancji żadnej nie dam smile)

<?php if (isteacher($course->id)) { ?>
<td><input type="text" name="firstname" size="30" maxlength="20" value="<?php p($user->firstname) ?>">
<?php if (isset($err["firstname"])) formerr($err["firstname"]);
}
else { ?>
<td><?php p($user->firstname)
} ?>

Powinno to pozwalać nauczycielowi i administratorowi na edycję, a studentom - nie.
Co do pełni zadowolenia, to wykracza to poza moje możliwości wink

Pozdrawiam,
Przemek
W odpowiedzi na Przemyslaw Stencel

Odp: Blokada profilu

Napisane przez: Zenon Smyda ()

Sprawdzę w najbliższym terminie, chociaż już teraz wiem, że żaden użytkownik i tak nie będzie już mógł zmienić czegokolwiek (nawet opisu), gdyż podczas próby zapisania zmian otrzyma komunikat o niewypełnieniu wszystkich wymaganych pól. Wydaje mi się, że odpowiednie pola formularza i tak muszą występować, choć mogą być np. ukryte przed użytkownikiem. Serdeczne dzięki za pomoc. Jak na razie takie rozwiązanie również mnie satysfakcjonuje, a pełnia szczęścia może poczekać uśmiech

Pozdrowienia dla wszystkich moodlowców uśmiech