Online Eğitim

Online Eğitim

yazan Fevzi Deng -
Yanıt sayısı: 1
Arkadaşlar bildiğim kadarı ile bu program sayesinde ben evimde kamera karşısında ders verebilirim ve öğrencim aynı anda evinde dersi izleyebilir, soru sorabilir. Yurt dışında bu iş ile ilgilenen bir dostum bu programın bu işe yaradığını söylemişti. Bunun dışında bir de Dijital Beyaz Tahta programı var, o da aynı özellikleri sunuyor ama o ücretli ve fiyatı 7 bin YTL kadardır.

Benim sizden öğrenmek istediğim, bu bu script üzerinde online vide eğitimi nasıl verilir. Bu konuda birşey bilen arkadaşların kısaca yazmalarını rica ediyorum. Eğer bu özellik varsa ülkemizde her konuda insanlar birbirlerini eğitirler.
Fevzi Deng yanıt olarak

Ynt: Online Eğitim

yazan tayfun gedik -
sevgili dostum;

bildiğim kadarıyla moodle ın bazı eklentilerini kullanabilmek için belirli bir ücret ödemek gerekiyor.

Moodle ın kendisi hernekadar opensource olsada bazı üst özellikler taşıyan eklentiler (bu eklentiler moodle tarafından ya da üçüncü parti geliştiriciler tarafından yazılmış olabilir) ücreti mukabilinde veriliyor.

geçen yıl moodle ile baya bi uğraşmıştım... son bir yıldır zaman yaratamadım ama tekrar başlamayı düşünüyorum.

saygılar