Moodle.NET - какво мислите?

Moodle.NET - какво мислите?

от Daniel Denev -
Number of replies: 10

Здравейте. Отдавна не съм писал. Появявам се отново.

Интересен въпрос който занимава съзнанието ми е:
Какво мислите за използване на Microsoft технологията .NET за създаването на версия на Moodle изцяло с използването на C# , ASP.NET и XML ?

In reply to Daniel Denev

Re: Moodle.NET - какво мислите?

от Kiril Ilarionov -
ДА БЪДЕШ ИЛИ ДА НЕ БЪДЕШ?

ОБРАЗОВАТЕЛНИТЕ ЦЕЛИ ИЛИ ИНСТРУМЕНТИТЕ?

wide eyes



In reply to Kiril Ilarionov

Re: Moodle.NET - какво мислите?

от Daniel Denev -

Всъщност наистина е интересно? По общо поставен въпросът наистина звучи така...

Струва ми се, че технологията на Microsoft е по-устойчива, от друга страна технологията ли е важна? Възможно ли е създаването на еквивалента за който споменах в първия си постинг? Оправдано ли е? Какъв вид биха имали нещата при използването на ASP.NET?

In reply to Daniel Denev

Re: Moodle.NET - какво мислите?

от Kiril Ilarionov -
Най-важен е потребителят на приложението.

1. За да потребява една система,
потребителят трабва да има достъп до
СТАБИЛНО работеща система.
http://moodle.org/mod/forum/discuss.php?d=77453#p344402

2. Oсвен това системата трябва
да предоставя функционалност достатъчна
за нуждите на конкретния потребител
през следващите 2 до 3 години.

Това са двата основни фактора за крайния потребител.

Е хубаво е крайният потребител да посещава
семинари и други форми на маркетинг.


In reply to Kiril Ilarionov

Re: Moodle.NET - какво мислите?

от Daniel Denev -

Здравейте,

Имам интересен въпрос:

Защо в хранилището на код SourceForge.net ми се отказва регистрация на проект вече 3 седмица въпреки корекциите които непрекъснато внасям???? Не мисля че това е случайно. Свързах се с екипа по поддръжката но те не бяха особенно ясни в обясненията си нито в препоръките относно това което трябва да направя за да получа такава регистрация.

Мисля, че е редно на желаещите да си регистррат проекти там да получават ясни отговори по-рано, да не бъдат заблуждавани с фалшиви съобщения като:

"The project description you submitted was deemed inadequate for purpose of project approval by the member of the SourceForge team who reviewed your project registration. The project description you submit is used to determine whether your project qualifies for hosting on SourceForge.

Chances are high that one of the following cases is true:

1. You submitted a description which did not provide any description of your project (i.e. you left this field blank or filled it with garbage).

2. You submitted a description which did not clearly explain the purpose of your project; simply restating the name of the project is not adequate, in most cases. We often ask for additional details on project registrations for games, web-based forum systems and content management systems; how does your project differ from existing projects?

3. You provided a very vague description for your project and did not provide any details of how your software operates, what OS platforms you intend to support, which programming languages you are using the development of your project, or the graphical nature of your application (whether your app is a command-line utility, X11-based, GTK+ or qt-based, etc.).

In order to remedy this situation, modify your project description.

Thank you,

SourceForge.net support team"

Защото със сигурност препоръчаното ми от Мартин хранилище на код не е единственото, нито пък най-доброто. Възмутен съм и възнамерявам отново да се обърна с критична забележка към екипа на SourceForge, да известя за това Мартин и да направя достояние на повече хора бързината с която се работи в SourceForge

Даниел

In reply to Daniel Denev

Re: Moodle.NET - какво мислите?

от Svetlin Stoyanov -
In reply to Svetlin Stoyanov

Re: Moodle.NET - какво мислите?

от Daniel Denev -

Новината е, че ми дадоха! Обаче с 3 седмици закъснение и след около 100 редакции. Направо не мога да повярвам. Някога точно така се случи с европейския форум по мобилни комуникации. Беше преди 4 месеца. Отхвърлиха ми проекта. И след достатъчо убеждаване и корекции от моя страна България се яви на този форум с 2 проекта а за капак представителя на Италиянския телеком ме покани извън графика на срещите ми за да ми предложи да бъде разработен Българо-Италиянски проект по виртуални среди. Явно да си упорит и амбициозен води до положителни резултати. Важно е човек да прави нещата с вяра и по пътя да не обръща внимание на временните препятствия и трудности.

Сека нека видим какво ще стане. Явно зелената светлина е дадена. Много неща са започнали точно така ...

In reply to Daniel Denev

Re: Moodle.NET - какво мислите?

от Kiril Ilarionov -
Народът простичко, но ясно е казал
"ВСЯКА ЖАБА ДА СИ ЗНАЕ ГЬОЛА!".

E при програмирането е прието
да се разделя кода от данните,
още повече напоследък се
стараят да отделят
потребителския интерфейс от
логиката на приложението
(най-често се говори за бизнес-процеси).

Това е необходимо за
управлението на софтуерни проекти със
значителен обем на първичния код,
каквито са и изходните кодове на Moodle.

Е някои го наричат MVC модел
http://java.sun.com/blueprints/patterns/MVC.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Model-view-controller

E ASP.NET смесва изпълнимия код с потребителския интерфейс
и очевидно не спазва горната народна мъдрост
или по-сложно казано MVC модела.

С оглед обема на функциите вече реализирани
в рамките проекта Moodle, не мисля че е оправдано
използването на ASP.NET или на PHP за днешния етап
от развитието на проекта.

Поздрави,

Кирил

In reply to Kiril Ilarionov

Re: Moodle.NET - какво мислите?

от Daniel Denev -
смях  Ами да, направо си е така ...  а тези които са олд-таймери като мен и дето още пишем на C#.NET ASP.NET ... и си пишем още примерно web-услугите ... придавайки функционалност от едно приложение на друго смях  ???
In reply to Daniel Denev

Re: Moodle.NET - какво мислите?

от Kiril Ilarionov -
Какво им е на олд-таймерите?

Ето например езика C си е олд-таймер, наближаващ 50-те
http://cm.bell-labs.com/cm/cs/who/dmr/chist.html
ама C# му е трето поколение и
всяко едно от поколенията (C, C++, C#)
си е било оправдано за времето от
чисто финансово гледна точка.

Функционалните натрупвания в Moodle
показват че е време да се пръкне ново поколение.

Дали фреш-таймерите ще му бабуват?

Кои ще са родителите му?

Народът простичко, но ясно е казал
"ЗА ВСЕКИ ВЛАК СИ ИМА ПЪТНИЦИ".

Кои са пътниците?
За къде пътува влака?
На кои гари спира този влак?
А билетчета за влака?

Просто смях, плач или пари?

Поздрави,

Кирил smile
In reply to Kiril Ilarionov

Re: Moodle.NET - какво мислите?

от Daniel Denev -

Здравейте,

Ами шоу разбира се (смях, плач ...), но както е известно ... няма шоу без входен билет (без пари). Определено е време да се "пръкне ново поколение" звезди в шоуто. Неизбежно е, естествено е ... дори бих казал наложително е! Та като стана дума за пръкване ...  ето тук се пръкна нещо наречено Free Knowledge! Повече можете да прочетете във форума на BEST ...

Поздрави на всички от Олд-таймер-ра Дидо