moodle, krasnal dostęp z LAN

moodle, krasnal dostęp z LAN

Napisane przez: Zbychu K ()
Liczba odpowiedzi: 10

Problem!

Zainstalowałem krasnala, potem moodle wg. instrukcji. Moodle dziala na tym kompie na którym zainstalowałem krasnala.

Chciałbym, żeby moodle działał (był dostępny) też na innych kompach w sieci LAN. Krasnal - serwer wywołuje sie po wpisaniu nr IP i działa, natomiast po wpisaniu /moodle/ wywołuje się coś co tylko troche przypomina moodle. Brakuje komponentów, bloków, stylów i tak dalej. Co mam zrobić, aby moodle był tez dostępny w sieci?

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

p.s. szukałem odpowiedzi na forum, ale daję chyba złe zapytania.

W odpowiedzi na Zbychu K

Odp: moodle, krasnal dostęp z LAN

Napisane przez: Marian Zielny ()
Jaki adres wpisałeś przy instalacji moodle ?
W odpowiedzi na Marian Zielny

Odp: moodle, krasnal dostęp z LAN

Napisane przez: Zbychu K ()

domyślny... tak sądzę.  ale pewnie to był 127.0.0.1 a mój IP to pewnie 10.0.0.9.

Rozumiem, ze tu może leżeć problem... Gdzie mogę to sprawdzić? Albo zmienić?

W odpowiedzi na Marian Zielny

Odp: moodle, krasnal dostęp z LAN

Napisane przez: Zbychu K ()

JUŻ wiem! config.php. Zmieniłem na mój adres IP i działa. Dzięki za rozwiązanie.

Zbychu

W odpowiedzi na Zbychu K

Odp: moodle, krasnal dostęp z LAN

Napisane przez: Nina Radczyk ()
Zbychu K

A możesz mi napisać dokładnie w którym pliku config.php zmieniłeś na swoje ip??Bo jest tych plików kilka.

Jak byś mógł też wkleić tu treść tego pliku,to bym była wdzięcznauśmiech

A jak tworzyłeś użytkownika to wybrałeś tam localhost czy wpisałeś coś?
W odpowiedzi na Zbychu K

Odp: moodle, krasnal dostęp z LAN

Napisane przez: kasia zmijka ()

Witam uśmiech

Piszesz ze instalowales krasnala potem moodle dlatego ja bezposrednio do Ciebie z prosba o jakies rady, a mianowicie:

Jestem raczkujaca w moodle, bo dopiero dzis postanowilam poznac go blizej, no i juz napotkalam na problem a nawet trzy, niestety smutny

Kiedy zainstalowalam krasnala 2,7 i przeszlam do instalacji moodle na 3-4 etapie wyskoczyly komunikaty (patrz zalacznik):

Po pierwsze, ze musze zainstalowac mysql 4,1,16- szukalam wszedzie i nie moge znalezc nigdzie darmowej instalki smutny(

Po drugie, zeby wlaczyc/ zainstalowac opcjonalna biblioteke ICONV (cos zwiazanego z php extension) - nie mam zielonego pojecia zczym to sie je- szukalam na google, ale nic mi to nie dalo

Po trzecie, ze musze zainstalowac opcjonalna biblioteke MBSTRING(to tez cos zwiazanego z php extension) i tez nie mam pojecia jak to naprawic

 

Z gory dziekuje uśmiech

W odpowiedzi na kasia zmijka

Odp: moodle, krasnal dostęp z LAN

Napisane przez: Nina Radczyk ()
Kasia,powiem Ci że miałam ten sam problem co Ty.
Zainstalowałam Krasnala 2.7 i zaczelam instalować Moodle 1.7(czy tam jakaś taka wersja ;) ).I miałam z nim te same problemy.
Ale coś mnie tknęło żeby zainstalować jednak Moodle 1.5.3+ (coś takiego) i nie było już tych problemów uśmiech
A dodam, że wcześniej też męczyłam się z doinstalowaniem mysql 4.1.16 i nawet jak doinstalowałam to nie działało smutny
W odpowiedzi na Nina Radczyk

Odp: moodle, krasnal dostęp z LAN

Napisane przez: kasia zmijka ()

Asia, Dzieki za pomoc uśmiech

Zrobilam tak jak mowilas no i pomoglo uśmiech

A odnosnie tego dostepu do kursu z innych kompow to mam ten sam problem- tez tylko przypomina moodle, grafa wogole sie nie wgrywa smutny

Co z tym plikiem konfig, bo jakos do konca nie zrozumialam, mozecie powtorzyc ?? uśmiech

Pozdrawiam

W odpowiedzi na kasia zmijka

Odp: moodle, krasnal dostęp z LAN

Napisane przez: Nina Radczyk ()
Ja już doszłam co zrobić żeby moodle był dostępny w LAN.
W Krasnalu USTAWIENIA-->httpd.conf
W linijce chyba 296:
ServerName 127.0.0.1
zastąpić IP swoim IP i moodle będzie ogólnie dostępny.Tylko jak ja zrobiłam moodle ogolno dostępny(czyli wpisalam swoje IP)to nie działa mi moj login i hasło.A Wam działa?Czy tylko ja tak mam?
No i musze chyba zrobić reinstalkę ;)
W odpowiedzi na Nina Radczyk

Odp: moodle, krasnal dostęp z LAN

Napisane przez: Radosław Paździerz ()
Witam,
Ja korzystam z xampp'a, a nie z krasnala, ale jeżeli komuś to pomoże to należy zedytować plik config.php i tam zmienić wpis:
$CFG->wwwroot = 'http://localhost/moodle';
na:
$CFG->wwwroot = 'http://10.xx.xx.xx/moodle';

Powodzenia,
Radek uśmiech