Problem z rozsylaniem formularzy rejestracji

Problem z rozsylaniem formularzy rejestracji

Napisane przez: Waldemar Krawiec ()
Liczba odpowiedzi: 0
Witam,
wystapil problem z wysylka informacji (formularzy) o zalozeniu konta. Do pewnego dnia, wszystko bylo poprawnie, a formularze wysylane byly z adresu www@serwer i nie bylo zadnego problemu - poczta dochodzila, konta byly zakladane. Od kilku dni natomiast serwer rozsyla maile nie z adresu www@serwer a z mojego prywatnego, ale za posrednictwem serwera. Problem w tym, ze serwer nie przepuszcza danych, zwracajac informacje "BAD SPF", gdyz adres mila jest niezgodny z hostem serwera.
Po przejrzeniu konfiguracji serwera pocztowego (i nie tylko), nie znalezlismy wpisu dot. mojego prywatnego konta pocztowego. Zrobilismy dodatkowo test - stworzylismy prosty formularz PHP, ktory wysylal dane rowniez za posrednictwem serwera - i on poprawnie wysylal dane.
Konfiguracja moodla rowniez zostala przejrzana i nigdzie nie znalezlismy wpisu odnosnie wysylki tych informacji, a dane jednak wysylane sa za posrednictwem mojego prywatnego konta pocztowego.
Gdzie moze byc problem? Czy jest gdzies w moodle'u konfiguracja, ktora umozliwia zmiane "adresu" wysylki danych/formularzy przez www?

Pozdrawiam