Среща на Moodle

Среща на Moodle

by Milena Leneva -
Number of replies: 20

От доста време говорим за среща на Moodle обществото в България. Една от възможностите е да го направим в рамките на Open Fest тази година. (http://www.openfest.org/)

Ако сте съгласни, пишете да започнем да го организираме.

Поздрави,

Милена

In reply to Milena Leneva

Re: Среща на Moodle

by Snezhina Velcheva -
Това е чудесно, но май сме изпуснали срока за регистрация. На сайта им пише срок 20 август до полунощ......
In reply to Snezhina Velcheva

Re: Среща на Moodle

by Milena Leneva -

Доколкото разбрах, ще има отместване във времето на цялото мероприятие към ноември и се променят и останалите срокове. Ще проуча по-подробно и ще пиша във форума.

Други ентусиасти?

Поздрави,

Милена

In reply to Milena Leneva

Re: Среща на Moodle

by Petar Atanasov -
smile мдам, плюс един глас за срещата...

Поздрави,
Петър
In reply to Milena Leneva

Re: Среща на Moodle

by Radoslav Miltchev -
Здравейте,
Пишете и мен smile. Дори и да не успеем за OpenFest, ако има желаещи можем да се съберем. Както бях писал в предишни постове имам възможност да стана домакин на подобно събиране (зала, проектор, компютри и т.н., които до ползваме безвъзмездно). Преполагам, че едно подобно събиране ще бъде от полза за всички потребители на Moodle в България. Бихме могли да постъпим, като използваме опита от Linux конференциите, които се провеждат в СУ.

Поздрави,

Радослав

In reply to Radoslav Miltchev

Re: Среща на Moodle

by Milena Leneva -
Здравейте,

говорих с организаторите от Openfest. Най- вероятно фестът ще се проведе първия уикенд на ноември. Все още може да се заявят презентации. (Намек към Даниел и другите, които разработват). За останалите може би ще може да се вмъкне нещо като уъркшоп в рамките на феста. Следващата седмица ще говорим по-подробно при какви условия. Ще ви пиша след като получа конкретна оферта от тях.

Поздрави,
Милена
In reply to Milena Leneva

Re: Среща на Moodle

by Daniel Denev -

Здравейте! Отсъствах за известно време. Бях в Пловдив усмивка видях постингите , но нямах как да пиша. Днес Понеделник 06:54 седнах пред лаптопа (преди 2 часа слязох от влака). Предложението за участие в ОупънФест е СУПЕР!!! Пишете и мен. Ще си го направим интересно. Всеки да си доведе и агитка усмивка , а аз ще се постарая да подготвя нещичко. Още днес ще влязя да заявя презентации, статии и т. н. Айде пишете как ще е ... А пък я вижти тук в приложеното файлче ...

Пловдив, 13-14 октомври 2006
Национална конференция
Образованието в информационното общество

Адрес за връзка :
Пловдив, Росица Овчарова, тел. 032/625008, e-mail: imiban@mbox.digsys.bg
София, Детелина С тоилова , тел. (02) 979-3819, e - mail : ario@ math.bas.bg

In reply to Daniel Denev

Re: Среща на Moodle

by Milena Leneva -

Здравейте,

Организаторите на OpenFest ще се радват да сме в програмата им - поне така ми писаха. Казала съм, че за сега поне аз и Даниел ща правим презентации. Ако има други желаещи нека да го заявят колкото може по-скоро на Мариян Маринов, координатор на събитието, e-mail: mm@yuhu.biz, gsm: 088 666 0270. Не се бавете, за да могат да ви включат в програмата.

Пишете и тук във форума, кой мисли да дойде и да участва. Идеята е да си направим и един уъркшоп, но за да стане смислен, трябва да видим колко и кои ще са участниците и в зависимост от темите, които можем да развием, да преценим каква "външна" публика да каним.

 

Поздрави,

Милена

In reply to Milena Leneva

Re: Среща на Moodle

by Radoslav Miltchev -
Здравей Милена,
Уточнили ли сте по какви теми ще говорите с Даниел? Ако е така, запишете ги в Wiki-то, както предлага Снежи.

Поздрави

Радослав
In reply to Radoslav Miltchev

Re: Среща на Moodle

by Milena Leneva -

Последният ми разговор с организаторите:

Предлагат един workshop за неспециалисти, като идеята е да го водят повече хора. Така че моята "презентация", която основно щеше да засяга как се използва и още повече как може да се използва Moodle в България от училища и образователни институции, сега може да стане workshop с поне 3-4 водещи. Ще каним участници от училища, т.е. нивото не може да е много високо. Ако има желаещи да модерират, зеидно с мен - добре дошли. Трябва да се чуем и да си разпределим ролите.

Отделно от това, може да се направи презентация (моите очаквания са, че Даниел ще я направи), която е насочена към разработчици. Това ще си е чиста презентация на нови разработки и ще върви към техническата част от феста.

Поздрави,

Милена

In reply to Daniel Denev

Re: Среща на Moodle

by Radoslav Miltchev -
Здравей Даниел,
Жалко, че срока за подаване на материали е изтекъл на 8 септември. Има ли възможност за участие без доклад?

Поздрави

Радослав
In reply to Radoslav Miltchev

Re: Среща на Moodle

by Daniel Denev -

Няма проблем, може да се зъкъснее малко Радослав, аз самия днес в 05:40 от влака се домъкнах в офиса направо та да го завърша моя, и аз още не съм пращал. Интересно е и още едно мероприятие, сега на 14-ти в Китен ще е националната конференция. Там ще представямe елементи и функционалност от BEST

BEST: БЪЛГАРСКИ ОБРАЗОВАТЕЛЕН ПОРТАЛ ЗА E-ПРОЕКТИ (С ДЕМОНСТРАЦИИ)
Георги А. Тотков , Даниел Ив. Денев , Росица Ж. Донева

In reply to Daniel Denev

Re: Среща на Moodle

by Snezhina Velcheva -
Националната конференция на кое?
In reply to Snezhina Velcheva

Re: Среща на Moodle

by George Totkov -
2-ра Национална конференция по Дистанционно обучение
In reply to George Totkov

Re: Среща на Moodle

by Stanislav Johnov -
Е, smile още един глас за OpenFest. А това че "мудларите"smile не знаят за Китен...smile Мога да назова поне петима от членовете на moodle. bg, които знаехаsmile Очаквам с нетърпение да чуя за интеграцията на LAMS в Moodle, респективно в BEST!!!
In reply to Stanislav Johnov

Re: Среща на Moodle

by Petar Atanasov -
Здравей Станислав,

Още по-интересно ще е да се застъпи темата по отношение разпространението и публикуването на сорсовете на разработки базирани на, ползващи, рефериращи, както и всички останали възможни и бъдещи начини за включване на,  и използване на проекти с отворен код.

Изключително интересна тема, не само за "мудларите" в България, но и по света. Доколкото съм информиран наскоро един проект отвори сорсовете си именно след намеса от дискусия във форумите на Moodle (не става въпрос за български проект).

В края на краищата - каква е тази разработка базирана на проект с отворен код, а самата тя не е ?

И докога ще се работи по такъв абсолютно тесногръд начин - видите ли ние работим, интегрираме, ама вие простосмъртните не сте достойни дори да браузвате нашите разработки (респ. сорсове) ?

И за какво ? Как смятате да развивате проекта си ? Как ще е отворен за нови хора, за промяна ?

Правите си конференции, тупате се по гърдите - а кой печели от това? Къде са студентите, къде е живота в тези проекти? Ами останалите преподаватели?

Кой ще влезе, когато вратата е затворена ?

Поздрави
Петър
In reply to Petar Atanasov

Re: Среща на Moodle

by Daniel Denev -

Здравейте,
Съгласен съм изцяло с Петър, че резработките почиващи на отворен код трябва да се дава достъп до тяхното развитие, еволюция, направените промени и т.н. Много грешно е преценил. Не е така. Това не е нещо като масонска организация, само за избрани. За Бога, разберете го, за всяко нещо е необходимо време. Не бих си позволил да показвам, публикувам неща които още не са довършени. Как да поставя на някакъв CVS (сървър за смесване на код иконтрол над версиите) ,който код е пълен с бъгове и ако някой прояви неблагоразумие и го "изпробва" на продукционния сървър на обучяващата организация ...   не ми се мисли за последиците. Отсега мога да кажа едно, проявете търпение. И този ден ще дойде в който в България ще си има CVS сървър идостъпа до кода на BEST ще си е свободен. Отново и отново, Петър е АБСОЛЮТНО ПРАВ в своя постинг. Поемам цялата отговорност за своето "мотане". Не знам какви думи да използвам за извинение по отношение на това, че твърде късно се сетих да обявя тук за Втората Национална Конференция по Дистанционно Обучение 14 - 17.09 в Китен. Толкова ми е кофти. Ако бях малко по-организиран и концентриран, това нямаше да се случи. Много, ама много съжалявам. За в бъдеще няма всичко да го правя в последния момент както в случая. Поемам отговорността за това късно съобщение и обещавам малко по-отрано да публикувам такива неща. Що се отнася до използването на Moodle и  BEST за целите на професионалното и средното образование, идеята е прекрасна да се знае къде и как. Опитах се в един от по-предните си постинги да обобщя 10 линка, но едва ли някой знае колко са. Разсеяността ми е до там голяма, че сред тях съм пропуснал линкове към внедрен вече BEST тъжен/тъжна  Явно фактите говорят сами за себе си и групово против мен. Още веднъж съжалявам! Относно интеграцията на BEST и LAMS, тя е факт мнооого отдавна. Вероятно съм един от първите запознал се с механизмите по които тя се осъществява, и понеже BEST се отличава по своята архитектура от Moodle със сигурност съм първия интегрирал последните две. Ако проявявате интерес как се извършва това, естествено, че подробно ще го опиша тук. Държа да отбележа скромния си принос за превеждането на български на Moodle v.1.5.3 - 1.7, LAMS v. 2.0 и WeLOAD v.0.9 надявам се това да се окаже полезно.

С уважение: Даниел Денев

In reply to Stanislav Johnov

Re: Среща на Moodle

by Radoslav Miltchev -
Здравейте,
Е какво се оказа, май потребителите на Moodle в България ще се видят по-рано от очакваното smile. Имам в предвид конференцията на Китен. Е дори това е интересно.
Напълно подкрепям Петър по отношение на това, че е необходимо запазването на отворения характер на проекта. Определено това се отнася и за проекти базирани на такива с отворен код.
Добре би било, да съсредоточим усилията си и запазим отворения характер на проекта, като го запазим като безплатна алтернатива на комерсиалните проекти. Проектът е достатъчно добър и би спомогнал дари и учебни заведения с малки или "никакви" бюджети да поддържат едно съвременно ниво на обучение. Могат да се посочат няколко университета извън България, които поддържат системата Moodle паралелно с комерсиални продукти.

Поздрави

Радослав
In reply to Stanislav Johnov

Re: Среща на Moodle

by Snezhina Velcheva -

Ами много хубаво, че са знаели, да бяха казали... Аз съм чувала от Даниел, че ще има нещо в Китен, ама какво, кога и кой ще участва, разбрах вчера. Малко е глупаво 2 дни преди въпросното мероприятие да се казва "Ама ние знаехме, вие да сте знаели...". Както и да е, късно е вече.

А интеграцията на LAMS в Moodle e факт от към ноември 2005, ако не се лъжа. За справка http://lamsfoundation.org/integration/moodle/.