Moodle kurulumu için profesyonel yardım arıyorum!

Moodle kurulumu için profesyonel yardım arıyorum!

yazan goxel azizi -
Yanıt sayısı: 13

herkese selam...

bir uzaktan eğitim projesi için Moodle bilen ve ücret karşılığı sorunsuz ve Türkçe olarak sistemi kurabilecek, uygulama konusunda ders verebilecek birini arıyorum.

saygılarımla.

'goxel2000@mynet.com'

tel:0 535 431 07 54

goxel azizi yanıt olarak

Ynt: Moodle kurulumu için profesyonel yardım arıyorum!

yazan B. Gültekin Çetiner -

Eğer hali hazırda bir alan adınız varsa ve moodle'dan indirdiğiniz dosyaları uygun bir ftp programıyla (örneğin www.smartftp.com) adresinize kopyaladıysanız ilk adım tamamdır. Veritabanı ayarlarınızı yaptıktan sonra yapacağınız tek şey www.alanadınız.com/install.php dosyasını çalıştırmaktır. Hiçbir deneyim olmadan 2 yıl önce ilk moodle kurduğumda şaşırdım. Zira açık kaynak kod kurulumları içinde en kolayı diyebilirim.

Host adresinizde hangi kontrol paneli kullanılıyor? Daha önce başka açık kaynak bir uygulama kurdunuz mu? Bilgi verirseniz yardımcı olmaya çalışabiliriz.

Uygulama konusunda ise her şey çok basitleştirilmiş. Hem eğitmen hem de öğrenci için. 1 yıldan fazladır kurslarımda Moodle uyguluyorum. Her dönem sonu Moodle içinde yaptığım anketlerdeki bir sorum 'sistemin kullanım kolaylığıyla' ilgili. Şu ana kadar sadace 2-3 öğrenci zorlandığını belirtti. Dönem başında da Moodle kullanımıyla ilgili bir sunu yapmıyorum. Sadece ilk derste sitemin adını öğrencilere veriyorum o kadar..

En iyi dileklerimle..

B. Gültekin Çetiner yanıt olarak

yazan goxel azizi -

Sayın Çetiner, yanıtınız için çok teşekkür ederim.

Hosting firması hakkında biraz titiz davrandığım için henüz karar veremedim, ama yine siteden tanıdığım bir arkadaş vasıtasıyla c panel üzerinde kurulumun çok rahat olduğunu duydum, bu yüzden hosting firmasında aradığım özelliklere bu maddeyi de ekledim.

Daha önce açık kaynak kodlu bir uygulama kurmadım ve sanırım oldukça zorlanırım.Bu sebeble profesyonel yardım talebinde bulundum zaten, zira aksi takdirde iyi niyetle yardım etmek isteyen arkadaşları soracağım binlerce soruyla yardım edeceklerine pişman etmem olası gülüyor

Üstelik sitede yardım etmek isteyen bir arkadaş kendisine fiyat sordum diye bana darıldı,bu da beni üzdü.Oysa ki bugün herhangi bir bilgisayar programını öğrenmek için özel ders alabiliyorsam ve moodle da bir programsa bunda yanlış anlaşılacak bir şey olmaması gerekiyor.Belki de açık kaynak kodlu yazılımların kurulumu+ moodle konusunda özel ders almak istiyorum deseydim daha doğru ifade etmiş olurdum.Sorun şu sanırım, ben sitedeki bazı arkadaşlar gibi kurulum konusunda bir iki noktaya takılmıyorum, hiç birşey bilmiyorum ve a dan z ye öğrenmem gerekli.

Yanıtınız için tekrar teşekkürler, saygılarımla.

goxel azizi yanıt olarak

yazan mustafa kale -

Çetiner Hocam,

moodle için 50mb alan yeterli midir?Bir türlü moodleyi kuramadık.Bir yardım eden de yok bu sitede.İyi çalışmalar.

mustafa kale yanıt olarak

yazan ali rıza balı -

Merhabalar,

Mesajınızı görünce cevap vermek isetdim moodle ın problemsiz çalışabilmesi için sadece kurulumu amaçlı en az 80 MB yer ayırmanız faydanıza olacaktır. Kurulum sırasında hata veriyorsa bu veri tabanınızın yada betik dilinizin versiyonunun eski oluşundanda kaynaklanıyor olabilir,

İyi çalışmalar,

Ali Rıza BALI

ali rıza balı yanıt olarak

Moodle kurmak için hosting firması

yazan berkay çelik -
arkadaşlar Moodle kurulumu için www.siteground.com adresindeki hosting firmasını öneririm.2 senden beri bu firma ile çalışıyorum, dört dörtlük bir firmadır.Daha iyisi olduğunu düşünmüyorum. ayrıntılı bilgi için bana ulaşabilirsiniz. bekojan@gmail.com
mustafa kale yanıt olarak

yazan B. Gültekin Çetiner -
Kusura bakmayın günlerdir buraya bakmadığım için göremedim.

Kurulum sırasında fantastico gibi scriptler kullanmıyor ve tüm kontrol elinizdeyse başlangıç için yer olarak 10 MB bile yeterli. Hatta sadece Türkçe kuracaksanız Moodle için birkaç MB bile yeterli olabilir. Fakat veri akış trafiğinizi de düşünmelisiniz. Eğer çok miktarda veri transferi olacaksa yarı yolda kalabilirsiniz. Benim şu anda aylık veri transferim 10 GB civarında. Bu da büyük sorun olabilir. Bendeki genel kanaat yerli firmalar yerine yabancı firmalardan daha iyi hizmeti daha ucuza (eğer İngilizce problem değilse) alabilirsiniz. 

Sağlıcakla..

yazan halis alkaya -

Fatal error: Out of memory (allocated 29622272) (tried to allocate 7680 bytes) in /home/www/xxxxxxxxxx.com/lib/soap/nusoap.php on line 5940

kurarken bu hatayı verdi..Ne yapmalıyım.???

yazan bilal okutan -

sayın b.gültekin çetiner...salı gününe kadar kurmam gereken moodle için bi yol bulamadım ve pek anlamadığım için ne yapmam gerektiğini de çok iyi bilmiyorum..verdiğim mail adresine bi mail atarak size ulaşmamı sağlayabilir misinz?

darmaduman_61@hotmail.com

yazan sezin küçük -

Merhaba Sayın Çetiner, bana hosting'e moodle kurulumu hakkında yardım edebilir misiniz? Şimdilik hostinge kurmam lazım, sonra sunucuya aktaracam. hostinge veritabanı açtım, kullanıcı oluşturdum, subdomaine ftp ile moodle yükledim ama şimdi nasıl çalışrıp kuracağımı bilemiyorum. Lütfen yardım edebilirmisiniz?

yazan Talha Sarı -

hocam ben böyle bi hata alıyorum nasıl çözebilirim 

Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/home/vol14_6/sql206.epizy.com/epiz_24346867/moodledata/htdocs) is not within the allowed path(s): (/php_sessions:/tmp:/var/www/errors:/usr/share/pear:/home/vol14_6/epizy.com/epiz_24346867/htdocs) in /home/vol14_6/epizy.com/epiz_24346867/htdocs/install.php on line 329

Warning: is_writable(): open_basedir restriction in effect. File(/home/vol14_6/sql206.epizy.com/epiz_24346867/moodledata) is not within the allowed path(s): (/php_sessions:/tmp:/var/www/errors:/usr/share/pear:/home/vol14_6/epizy.com/epiz_24346867/htdocs) in /home/vol14_6/epizy.com/epiz_24346867/htdocs/install.php on line 333

en alttada bu yazıyor 

Parent directory (/home/vol14_6/sql206.epizy.com/epiz_24346867/moodledata) is not writeable. Data directory (/home/vol14_6/sql206.epizy.com/epiz_24346867/moodledata/htdocs) cannot be created by the installer.

goxel azizi yanıt olarak

Moodle Ders Ekleyemiyorum

yazan halil erden -

Arkadaşlar Merhaba,

Ben bilgisayarıma Moodle kurdum son versiyonu. Ancak ders ekleyemiyorum. Dersin simi var, ekleniyor gibi gözata basıyorum dosya yerini gösteriyorum tamam diyorum ama yüklenmiyor? Problem nerededir?

İlinize teşekkürler

halil erden yanıt olarak

Ynt: Moodle Ders Ekleyemiyorum

yazan doğan ahmet -
Arkadaşlar. Bütün yorumları okudum. Ama yine cevap bulamadım. Ben MYSQL server Apache ve PHP server isimli .exe dosyalarını bilgisayarıma kurdum. ardından indirdiğim klasördeki Star.Moodle.exe dosyasını çalıştırdım. ardından READ ME dosyasında http://localhost 'u ziyaret etmemi istiyor. yaptım fakat sayfa görüntülenemiyor diyor. Bir türlü çözemedim. Lütfen bir çözüm önerisi getirin arkadaşlar. Her türlü yardıma ihtiyacım var. Projemi yetişrirmem gerekiyor. Mail adresim: doganaydin1903hotmail.com veya doganaydin84@gmail.com
Şimdiden teşekkürler...
Puan ortalaması: çoğu ilgisiz (1)
doğan ahmet yanıt olarak

Moodle kurulumu

yazan sezin küçük -

Merhaba, ben Moodle zip dosyasını indirdim, hostingden veri tabanı, kullanıcı ve şifre oluşturdum. ftp ile moodle ı subdomainde veritabanının içine attım. şimdi ne yapmalıyım. çok acil yardım edebilecek var mı? buarada config ayarlarlarını değiştiremiyorum ve bana son sürümü lazım. teşekkür ederim..