Warninng sorunu

Warninng sorunu

yazan mustafa kale -
Yanıt sayısı: 6

moodle yi ücretsiz bir sunucuya funpic.de ye kurdum.Ancak sitenin üst kısmında şunlar çıkıyor;

Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in /usr/export/www/vhosts/funnetwork/hosting/e-learning/lib/moodlelib.php on line 3550

Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in /usr/export/www/vhosts/funnetwork/hosting/e-learning/lib/setup.php on line 140

Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in /usr/export/www/vhosts/funnetwork/hosting/e-learning/lib/setup.php on line 145

Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in /usr/export/www/vhosts/funnetwork/hosting//e-learninglib/setup.php on line 152
Bu sorunu nasıl giderebilirim? Sitenin moodle sürümü 1.4.4.Ayrıca,nasıl son sürüme yükseltebilirim

mustafa kale yanıt olarak

ini_set() disabled sorunu

yazan berkay çelik -

Merhaba,

Aşşağıdakileri aynen uygula.
1. Open the file inc/common.inc.php in a text editor.

2. Look for this line of code (around line 40):

Code:
ini_set('include_path' , SCRIPT_ROOT . 'inc/lib/');

3. Replace it with following line of code
Code:

set_include_path(SCRIPT_ROOT . 'inc/lib/');

Berkay ..

berkay çelik yanıt olarak

Ynt: ini_set() disabled sorunu

yazan mustafa kale -

Cevap için teşekkür ederim,ancak anlattığım sorun neredeyse bütün sürümlerde mevcut,siteyi fantastico ile bile kursanız aynı sorun var.

Bir de,moodle'nin editor,sayfası görüntülenemiyor,yani word gibi yazı yazmak istesek oradaki işaretler görüntülenemiyor,sanırım orada da bir hatâ var.Bunu çözmek mümkün mü?

İyi çalışmalar...

berkay çelik yanıt olarak

Ynt: ini_set() disabled sorunu

yazan mustafa kale -
özür dilerim ama ben,inc/common.inc.php dosyasını bulamadım,hangi klasör içerisinde acaba?
mustafa kale yanıt olarak

Ynt: Warninng sorunu

yazan Ethem Evlice -
Merhaba,

Bu hatayla ilgili yapabileceğiniz fazla bir şey yok, çünkü hosting firmanız 'safe mod'da çalışıyor ve Moodle ayarları için gerekli olan ini_set fonksiyonunu çalıştıramıyor. Bence başka bir hosting firmasına taşının ve safe modda çalışıp çalışmadığını sorun. Safe mod gerçekten güvenli bir mod değildir. gülüyor
Sadece paranoyak web hostingler ve ücretsiz yerler bu modu kullanıyor.

Saygılar...
Ethem Evlice yanıt olarak

Ynt: Warninng sorunu

yazan mustafa kale -

Ethem Hocam,

Teşekkür ederim,günlerdir ben bu cevabı bekliyorum.Bu cevap bana yeterli,soruyu anlamış olmanız sevindirdi beni...Ben daha önceden,Moodle'nin eski versiyonlarını lycos'a bile kurmuştum.Artık Dokeos veya Craloni'ye devam edeceğiz anlaşılan...

Herkese kolay gelsin...İyi çalışmalar... Dokeos Site(m):

http://egitimciler.eg.funpic.de