moddle video dersler yayınlamak

moddle video dersler yayınlamak

yazan Evren Ozbozdagli -
Yanıt sayısı: 9

Moddle kullanarak video dersler yayınlayabilir miyiz?

Not: Bu dersler swf(flash dosyası) uzantılı.

Evet arkadaşlar cevabı kendim buldum ;) moodle yazı editöründe html moduna geçip flashdan aldığınız kodları yapıştırarak bunu halledebilirsiniz

Evren Ozbozdagli yanıt olarak

Ynt: moddle video dersler yayınlamak

yazan ali rıza balı -
merhabalar sorunuza aradığınız cevabı bulmanıza çok sevindim mümkünse flash kodlarını nasıl aldığınızı anlatabilir misiniz? teşekkür ederim.
ali rıza balı yanıt olarak

yazan Evren Ozbozdagli -
Tabii ki. Eger dosyayi Flash ile hazirladiysaniz dosyanizi publish komutu verin. Daha sonra dosyayi kaydettiginiz yerde 2 dosya daha goreceksiniz. Bunlardan biri .swf dosyasi digeri .html dosyasidir. Eger html dosyasini not defteri gibi bir text editoruyle acarsaniz body taglari arasinda kalan yerler sizin flash'iniz icin olan kodlardir. Bunlari alip sitenizde yayinlayabilirsiniz.
Evren Ozbozdagli yanıt olarak

yazan hakan hasan -

Peki swf uzantılı dosyayı nereye kopyalamamız lazım.Moodle onu nasıl çağıracak.Kodlarda swfnin yerini belirtmemiz gerekmiyormu?

Yardımcı olursanız sevinirim.

ali rıza balı yanıt olarak

yazan hakan hasan -

Bende bunu öğrenmek istiyorum.Tezimde kullanıcam.Ama bir türlü başaramadım.

Yardım ltf.

hakan hasan yanıt olarak

yazan Kemal Can -
Arkadaşlar moodle dersinizde bir dosya yükle yada web sayfası ekle derseniz, zaten dosya upload penceresi açılır. Oraya eklersiniz.
Kemal Can yanıt olarak

yazan Kemal Can -
Ekledim video ekleme dersini http://www.learningtr.com/index.php/tr/moodle/16-moodle-kullanm/11-moodle-eitim-sitemize-flashavimpeg-video-ekleme

adresinde bulabilirsiniz.

Videolarınızı 5-6 farklı şekilde ekleyebilirsiniz. Tüm yöntemleri kursa atacağım.
Kemal Can yanıt olarak

yazan doğan ahmet -
kemal hocam verdiğiniz linkte yazan arkadaş html kodla yapmış. moodle üzerinden yapmamış. ben hala moodle a nasıl video eklenir yapamıyorum. lütfen yardım!!!
doğan ahmet yanıt olarak

yazan Kemal Can -
Doğan Ahmet scorm derste ekleyeceksen "exe" ile scorm paketini video ders ekleyip oluşturabilirsin.

Verdiğim link şu an çalışmasada o arkadaş sonuçta moodle sitesine video ekliyor. Moodleın editörü senin isteğini yani video ekleme ara birimini bulundurmuyor maalesef.
hakan hasan yanıt olarak

yazan emre aksoy -
Biraz zahmetLi bir yöntem anLatayım. Fileden.com a flashı ya da vıdeoyu yükle. Daha sonra dreamviewera kendı bılgısayarından bı tane flash ya da vıdeoyu at. sonra oraya kendısı kodu yerlestırecek zaten. ardından da yol kısmına fıleden.com a yükledığın yolu kopyala oLur sanırım.