Създаване на нов модул към Moodle

Създаване на нов модул към Moodle

от Peter Todorov -
Number of replies: 5
Здравейте! усмивка Искам да попитам някой може ли да даде някаква информация относно това как се създават нови модули в Moodle. Разрових се в сайта и открих някой неща, но в тях не е обяснено много подробно как се извършва манипулацията и затова се допитвам до тук. Проблемът ми е че разработвам система за училище, която трябва да се внедри като част от Moodle средата и да се вижда само от администратор. Единият вариант е този модул да се извиква като външен ресурс, но това решение не ми изглежда много подходящо. Моля някой ако може да разясни как се създава нов модул или да даде линк към сайт където е обяснено. Благодаря предварително!

Петър Тодоров
In reply to Peter Todorov

Re: Създаване на нов модул към Moodle

от Snezhina Velcheva -
Здравей,

Погледни във форума на програмистите. Аз лично не съм правила такова нещо, така че не мога да ти помогна. Но във developers' forum със сигурност има информация. Дори и да няма - питай.
In reply to Peter Todorov

Re: Създаване на нов модул към Moodle

от Kamen Mitzev -
Интересен въпрос. На мен ми предстои да имплементирам някои мои идеи в MOODLE, но още не съм стигнал до там. Сега набързо попитах GOOGLE и ето какво намерих.

В MOODLE DOCS има следния текст "The easiest way to start a new learning activity module is to use the template in mod/newmodule_template.zip".

В README.txt файла е описано всичко ...

Камен
In reply to Kamen Mitzev

Re: Създаване на нов модул към Moodle

от Daniel Denev -
Впечатляващо! Камене, моят e-mail e daniel_i_denev@abv.bg Тъй като виждам, че
си наистина креативен човек, упорит и наистина с интересни идеи си позволявам да предложа да работим съвместно. Отдавна се надявах да срещна някой с подобни разбирания и желание за работа.

С уважение: Даниел
In reply to Peter Todorov

Превод на Moodle 1.6 dev

от Daniel Denev -

Здравейте приятели. Интересуващите се могат да открият част от превода на Moodle 1.6 dev в Wikito.
Нямам претенции, че не са допуснати грешки. При всички случаи стринговете се нуждаят от корекции.
Молбата ми е всеки който има време и желание да съдейства. Моля Ви! Ако достатъчно потребители
проявят интерес ще публикувам и останалата част от превода която включва и всички допълнителни
модули към Moodle 1.6 dev.
С уважение: Даниел Денев
daniel_i_denev@abv.bg
cell: 0889 369 651
Велико Търново