Açılışta Gecikme

Açılışta Gecikme

yazan Yavuz Tokmak -
Yanıt sayısı: 5

Değerli Arkadaşlar,

Sizlerin de ziyaretçileri sitenin ilk açılışında gecikme yaşandığından şikayetçiler mi? Bazen hiç açılmadığını söyleyenler de var. Açılışı hızlandırmak için önerisi olan var mı?

Teşekkürler,

Yavuz

Yavuz Tokmak yanıt olarak

Ynt: Açılışta Gecikme

yazan test test -

Merhaba;

Bir şey sormak istiyorum bu geçikme senin bilgisayarında kurduğun sitede mi yoksa internette kurduğun sitede mi oluyor?

Eğer bilgisayarında kurduğun site ise önerim apache de Php RAM ayarlarını 16 dan 32 ye filan çıkarman. Ama internet üzerinde bir yavaşlama oluyorsa o konu da diyebileceğim birşey yok.

İnternet ise sitenin adresini verebilir misin?

İyi çalışmalar...

test test yanıt olarak

yazan Yavuz Tokmak -

İnternet üzerinde oluyor. Yerel ağdan bağlananlar sıkıntı çekmezken, dışarıdan bağlananlar çok bekliyorlar ya da hiç açılmıyor.

Teşekkür ederim.

Adresim: http://www.ce.boun.edu.tr:8800/moodle/

Yavuz Tokmak yanıt olarak

yazan test test -

Merhaba;

Bende hiç açılmadı. Yereldekilerin sıkıntı çekmemesi doğal 100 MB ile bağlanıyorlar.  Siteyi göremediğim için bir yorum yapamıyorum. Açılışta büyük yer kaplayan bir resim filan mı var ki? Yani 500 KB filan... şeytanca

test test yanıt olarak

yazan Yavuz Tokmak -
Onur, teşekkür ederim.  Yüklü bir resim de yok. Moodle'ın standart teması hatta. anonymizer.com'a giriyorum ve orada açılıyor ama dışarıda açılmaması ilginç. Şimdi php.ini'de ayrılan tampon yerini 8 yerine 32 MB'de tutuyordum ama onu da 128'e çıkardım. Belki o problemi çözer.