Ograniczenie widoczności i dostępu do kursów

Ograniczenie widoczności i dostępu do kursów

Napisane przez: Karolina Wyżyk ()
Liczba odpowiedzi: 4

Dzień dobry. Potrzebuję ograniczyć widoczność/dostęp do kursów dla wybranej grupy użytkowników. 

Konta dla tych użytkowników będą tworzone ręcznie i będą oni zapisani na konkretny kurs - z tym nie ma problemu. Nie wiem jednak jak zrobić, żeby po zalogowaniu nie mieli oni możliwości zobaczenia innych kursów dostępnych na platformie - chcę żeby mieli dostęp tylko i wyłącznie do kursu, na który są zapisani. Reszta użytkowników po zalogowaniu powinna mieć bezproblemowy dostęp do wszystkich kursów (po zalogowaniu w kokpicie widzą kategorie kursów itp., mogą przeglądać dostępne kursy).

Czy da się to zrobić w ustawieniach (póki co nie udało mi się znaleźć) albo za pomocą jakiejś wtyczki?

Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi.

W odpowiedzi na Karolina Wyżyk

Odp: Ograniczenie widoczności i dostępu do kursów

Napisane przez: boruh compl ()
spójrz na to uprawnienie.

moim zdaniem, rozwiąże twój problem.


Załącznik ($a)
W odpowiedzi na boruh compl

Odp: Ograniczenie widoczności i dostępu do kursów

Napisane przez: Karolina Wyżyk ()
Mam tam wybraną opcję "Zabroń" (Prohibit) dla tej roli, ale po zalogowaniu na konto testowe z przypisaną daną rolą dalej można przeglądać kategorie kursów. Chyba, że powinnam zmienić na "Nie ustawione"? Albo jeszcze gdzieś indziej to ustawić niż w rolach?
W odpowiedzi na boruh compl

Odp: Ograniczenie widoczności i dostępu do kursów

Napisane przez: Karolina Wyżyk ()
Tzn. próbowałam tak:
Administracja serwisu -> użytkownicy -> definiuj role
I tam w ustawieniach roli, która będzie przypisywana użytkownikom, którzy po zalogowaniu mają mieć dostęp tylko do tego jednego kursu próbowałam ograniczyć dostęp do listy kursów, na które nie są zapisani.

Po zalogowaniu na konto z przypisaną daną rolą użytkownik dalej ma dostęp do listy wszystkich kursów dostępnych na platformie po kliknięciu w element "Wszystkie kursy" w bloku "Moje kursy" (jedynie nie wyświetlają się one bezpośrednio w kokpicie jak u reszty użytkowników).