przymus zaznaczenia odpowiedzi w teście/quizie

przymus zaznaczenia odpowiedzi w teście/quizie

Napisane przez: Katarzyna Semczuk ()
Liczba odpowiedzi: 8

Dzień dobry

mam problem, który nie do końca wiem jak nazwać.  

Potrzebuje w teście zablokować możliwość przejścia z pytania do pytania bez zaznaczenia odpowiedzi, Nie udzielono odpowiedzi aby studenci rozwiązywali test a nie przeglądali i zgłaszali później awarię, że odpowiedzi się nie zaznaczyły.

Sekwencyjny układ pytań - nie pozwala wrócić do pytania ani przejść dalej bez wciśnięcia dalej - nie oznacza przymusu zaznaczenia odpowiedzi. 


W odpowiedzi na Katarzyna Semczuk

Odp: przymus zaznaczenia odpowiedzi w teście/quizie

Napisane przez: Jacek Krzymowski ()
Może zamiast Quizu w Moodle użyć testu w module H5P?
W odpowiedzi na Jacek Krzymowski

Odp: przymus zaznaczenia odpowiedzi w teście/quizie

Napisane przez: Katarzyna Semczuk ()
O ile można przez Teamsy studentom taki test dać - jest mi bez różnicy w jakiej formie to zrobię- muszę zablokować możliwość pozostawienia pytań bez odpowiedzi...
W odpowiedzi na Katarzyna Semczuk

Odp: przymus zaznaczenia odpowiedzi w teście/quizie

Napisane przez: boruh compl ()

u siebie rozwiązuję to SCORMem
czy jest taka możliwość w quizach moodla nie wiem. Ale z chęcią się dowiem

W odpowiedzi na boruh compl

Odp: przymus zaznaczenia odpowiedzi w teście/quizie

Napisane przez: Katarzyna Semczuk ()
nie wiem co to jest SCORM - najmocniej przepraszam.
W odpowiedzi na Katarzyna Semczuk

Odp: przymus zaznaczenia odpowiedzi w teście/quizie

Napisane przez: boruh compl ()

google wiedzą i z chęcią dzielą się tą wiedzą.

SCORM to taki format eksportu/importu danych

W odpowiedzi na boruh compl

Odp: przymus zaznaczenia odpowiedzi w teście/quizie

Napisane przez: Katarzyna Semczuk ()
Tyle mi powiedział, ale niestety nie wiem co ma to wspólnego z wymuszeniem pola obowiązkowego uśmiech.
W Moodle są różne możliwości importu i exportu- czy ten akurat, nie wiem. Ale nie ukrywam, że bardzo mi podpasowało importowanie bazy pytań za pomocą plików txt w formacie aiken...
Niestety nie da się tego zrobić albo nie znalazłam np w forms - tam za to jest wymuszenie pól obowiązkowych. Dziś mi internet się zawiesza i wklepanie kilkudziesięciu pytań zajęło kilka godzin.... zamiast kilka- kilkanaście minut smutny
W odpowiedzi na Katarzyna Semczuk

Odp: przymus zaznaczenia odpowiedzi w teście/quizie

Napisane przez: boruh compl ()

nie myl importowania pytań do bazy danych moodla z importowaniem gotowego quizu zgodnego ze SCORMem w którym wymusisz odpowiedź na pytanie. To dwa różne światy. Ktoś ci już pisał o h5 i braniu quizów od nich, możliwe, że tam też jest opcja wymuszenia odpowiedzi.

co do zawieszających się internetów i klepania pytań, pomilczę.


W odpowiedzi na Katarzyna Semczuk

Odp: przymus zaznaczenia odpowiedzi w teście/quizie

Napisane przez: Krzysztof Molenda ()
Moodle generalnie nie wspiera takiej funkcjonalności.

Nie rozumiem jednak postawy studentów (to nie są dzieci z klas 1-4). Jeśli quiz jest skonfigurowany tak, aby wyświetlane było jedno pytanie na stronę, to każde przejście do nowego pytania przesyła aktualną odpowiedź na serwer. Na zakończenie quizu wyświetlane jest podsumowanie. Jeśli quiz pozwala na niesekwencyjną nawigację, można wrócić do pytań i odpowiedzieć na nie, a później zatwierdzić cały test. Jeśli czas się skończy przed zatwierdzeniem, wszystkie odpowiedzi są już na serwerze (być może z wyjątkiem ostatniej) i system go oceni.

Częściowym rozwiązaniem problemu są tzw. conditional questionshttps://docs.moodle.org/311/en/Building_Quiz, temat: Making questions conditional upon other questions. Działa tylko w trybie Interactive with multiple tries lub Immediate Feedback.