مشکل در اپدیت افزونه Moodle Proctoring

مشکل در اپدیت افزونه Moodle Proctoring

از Ehsan Kamyab در
Number of replies: 5

سلام 

من قبلا روی مودل یکی از نسخه های افزونه Moodle Proctoring رو از  طریق آپلود  فایل زیپ داخل سرور و دایرکتوری مورد نظر، نصب کردم و حالا میخوام این افزونه رو اپدیت کنم.

فایل زیپ رو در دایروکتوری مورد نظر بردم و از حالت فشرده خارج کردم.

اما بعد از نصب هنگامی که خواستم تصاویر ضبط شده توسط این افزونه رو ببینم. پیغام خطا ظاهر میشه تصاویر خطا رو ارسال می کنم.

ممنون میشم از دوستان اگر کسی میدونه راهنمایی کنه.

guhghg

yugyugyh

تعداد امتیازات:  -
In reply to Ehsan Kamyab

در پاسخ به: مشکل در اپدیت افزونه Moodle Proctoring

از Moien Abadi در
بهتر است که ابتدا نسخه قبلی را uninstall کنید و سپس حتما پوشه قبلی مربوط به این نسخه را از روی سرور پاک کنید
بعد نسخه جدید را unzip کرده و دوباره آن را از اول نصب کنید.
In reply to Moien Abadi

از Ehsan Kamyab در
من این روش هم رفتم. اما از طریق مدیریت افزونه ها حذف نکردم. بلکه پوشه رو حذف کردم. یک بار ریستارت کردم و فایل زیپ ورژن جدید رو اپلود و نصب کردم. باز نشد. و همین خطا رو میده.
جالب اینکه دوتا سرور مشابه دارم. روی یکی جواب داده و مشکل نداره اما دومی این مشکل رو داره.
خواهش میکنم راهنمایی کنید تا بتونم این افزونه رو راه اندازی کنم.
در ضمن اینکه چه مجوزی باید بدم تا بتونم از طریق مدیریت افزونه ها یک افزونه را نصب یا حذف کنم.
In reply to Ehsan Kamyab

از Moien Abadi در
وقتی از طربق مدیریت افزونه ها پاک نمی کنید یعنی در واقع در سیستم (دیتابیس) ردپای افزونه قبلی باقی مانده است.
بهتر است از طریق مدیریت افزونه ها حذف کنید.
اینکه دوتا سرور مشابه هم هستند خیلی موضوع کلی است دلایل زیادی می تواند وجود داشته باشد که باید یک نفر زمان بگذارد و دقیق سرور را بررسی کند.

یک پیشنهاد این است که:
۱. اول از همه نسخه قبلی را بارگذاری کنید و بعد:
۲. ابتدا از طریق مدیریت افزونه ها آن نسخه قبلی را حذف کنید.
۳. سپس وقتی پیغام آمد که پوشه را از مسیر حذف کنید، آنگاه پوشه را از سرور بردارید.
۴. بعد از آن وقتی سایت بدون مشکل بالا آمد.
۵. آنگاه نسخه جدید را نصب کنید.

پوشه مودل شما در سرورتان باید مجوز نوشتن داشته باشد که بتوانید پلاگین ها را نصب کنید. البته بر روی سرورهای پروداکشن اکیدا توصیه نمی شود.
In reply to Ehsan Kamyab

از Shamim Rezaie در
عکس توسعه دهندگان مرکزی مودل عکس دفتر مرکزی مودل عکس مترجم‌ها

به‌طور کلی این پلاگین یکی از بدترین پلاگین‌هایی است که کدش را من دیده‌ام. به ظاهرش کمی رسیده‌اند ولی باطن کدش افتضاح اندر افتضاح است. جدا از اینکه کدش بسیار ضعیف نوشته شده و کوئری‌هایی هم که در کد استفاده شده غلط است (و فقط و فقط در MySQL کار می‌کند و با سایر دیتابیس‌ها سازگار نیست)، مشکلات امنیتی هم دارد. تصاویری که از کاربران ذخیره می‌کند توسط همه قابل مشاهده است حتی کسانی که لاگین نکرده باشند!

In reply to Shamim Rezaie

از Ehsan Kamyab در
من دوتا سرور با تنظیمات کاملا یکسان راه اندازی کردم. روی یکیش اپدیت انجام شد و هیچ مشکلی نداره. الان دارم استفاده میکنم. اما سرور دوم به این مشکل برخوردم.
دیتا بیس هر دو mariadb هست.
خوب من االان باید چیکار کنم. لطفا راه حل بهم بدین. چون واقعا به مشکل برخوردم . ممنون