event przy pytaniu otwartym (essay)

event przy pytaniu otwartym (essay)

Napisane przez: Jacek Tomason ()
Liczba odpowiedzi: 3

Cześć, od 3 dni, głowie się jak zrobić event (czy to przez observera, czy po prostu wstrzyknąć swój kod w core) w momencie jak student uzupełni essay (pytanie otwarte) w quizie. Nie widzę lub nie działają mi podstawowe eventy (myślałem, że to 

mod_lesson\event\essay_assessed, ale niestety) a w kodzie nie mogę namierzyć miejsca gdzie to się dodaje. Patrzyłem też w bazie, żeby może napisać skrypt wywołujący się w cronie i sprawdzający czy nowy essay nie został dodany, ale powiązanie essay<->kurs<->user to nic prostego bo do tej akcji potrzebuję minimum id usera, id kursu z tego essaya.
Coś, ktoś może?
W odpowiedzi na Jacek Tomason

Odp: event przy pytaniu otwartym (essay)

Napisane przez: Jacek Krzymowski ()
W odpowiedzi na Jacek Krzymowski

Odp: event przy pytaniu otwartym (essay)

Napisane przez: Jacek Tomason ()
Quizie. Chodzi mi dokładnie o wysyłkę powiadomienia do teachera w momencie uzupełnienia przez jakiegoś studenta pytania otwartego by ten mógł przejść bezpośrednio do podejścia i go ocenić.
W odpowiedzi na Jacek Tomason

Odp: event przy pytaniu otwartym (essay)

Napisane przez: Jacek Krzymowski ()
Jeśli mówimy o aktywności Test(quiz) to jest w nim zdefiniowane uprawnienie Powiadom e-mailem, że wysłano podejście (mod/quiz:emailnotifysubmission), w którym można ustawić rolę (np. Teacher), która otrzyma powiadomienie o wysłaniu podejścia.
Jeśli jednak pytanie otwarte jest w aktywności Lekcja, to nie widzę tam takiego uprawnienia...
Może da się takie powiadomienie generować w opcjach monitorowania zdarzeń? Administracja serwisu / Raporty / Zasady monitorowania zdarzeń