Oczekująca asynchroniczna kopia zapasowa

Oczekująca asynchroniczna kopia zapasowa

Napisane przez: Wojtek K ()
Liczba odpowiedzi: 9

Witam wszystkich serdecznie. Jestem nowym użytkownikiem moodle i nie ukrywam, że jestem pod wrażeniem ilości dostępnych opcji.

Podczas próby edycji kursu pojawia się następujący komunikat, który widzę od kilku dni. Co to zrobiłem do tej pory to wyłączyłem asynchroniczne kopie zapasowe, ale to nie pomogło.

"Dla tego kursu istnieje oczekująca asynchroniczna kopia zapasowa. Nie edytuj tego kursu, dopóki kopia zapasowa nie zostanie ukończona."

Proszę o wskazówki co zrobić, żeby ten komunikat się nie pojawiał i żebym mógł edytować utworzony kurs.

Z góry wszystkim dziękuję za pomoc.

W odpowiedzi na Wojtek K

Odp: Oczekująca asynchroniczna kopia zapasowa

Napisane przez: boruh compl ()
W odpowiedzi na boruh compl

Odp: Oczekująca asynchroniczna kopia zapasowa

Napisane przez: Wojtek K ()
W odpowiedzi na Wojtek K

Odp: Oczekująca asynchroniczna kopia zapasowa

Napisane przez: boruh compl ()
nie używam wbudowanej kopii, ale intuicja mi mówi, że są one odpalane właśnie CRONem.
więc proponuję uruchomić i zobaczyć czy problem nie zniknie.
W odpowiedzi na boruh compl

Odp: Oczekująca asynchroniczna kopia zapasowa

Napisane przez: Wojtek K ()
Spróbuję uruchomić. Lepiej Twoim zdaniem robić kopie ręcznie?
W odpowiedzi na Wojtek K

Odp: Oczekująca asynchroniczna kopia zapasowa

Napisane przez: boruh compl ()
jak najbardziej robić to automatycznie.
ale w taki sposób i takimi narzędziami, żebyś w razie totalnego padu umiał to przywrócić.
W odpowiedzi na boruh compl

Odp: Oczekująca asynchroniczna kopia zapasowa

Napisane przez: Wojtek K ()
W odpowiedzi na Wojtek K

Odp: Oczekująca asynchroniczna kopia zapasowa

Napisane przez: Marcin Balicki ()

Dzień dobry,

czy mógłby Pan napisać jak udało się rozwiązać ten problem, gdyż niestety też utknąłem w tym zagadnieniu... Cały czas wyświetla mi się komunikat: "Dla tego kursu istnieje oczekująca asynchroniczna kopia zapasowa. Nie edytuj tego kursu, dopóki kopia zapasowa nie zostanie ukończona" i nie mogę wykonać kopii zapasowej kursu. 

Póki co też odznaczyłem wykonywanie asymetryczne kopii zapasowych oraz zlokalizowałem na serwerze i usunąłem fizycznie ten plik.

Jestem kompletnym świeżakiem w tematyce Moodla i na dzień dobry taki problem ;) 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu problemu i poświęcony czas...

W odpowiedzi na Marcin Balicki

Odp: Oczekująca asynchroniczna kopia zapasowa

Napisane przez: boruh compl ()
W odpowiedzi na boruh compl

Odp: Oczekująca asynchroniczna kopia zapasowa

Napisane przez: Marcin Balicki ()
No niestety nie bardzo ogarniam związanych z nim zagadnień... Udało mi się go uruchomić przez przeglądarkę, oprócz opisanych, akcji nie ma tam żadnych błędów. Tworzenie kopii uruchomiłem 13 stycznia... Bardzo dziękuję za zainteresowaniem tematem.