Instalace Moodlu

Re: Instalace Moodlu

autor Jan Wohlgemuth -
Počet odpovědí: 1
Obrázek: Moodle Partner Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté
Dobrý den,

instalace se zastaví kvůli tomu prvnímu warringu/upozornění, které se týká konfigurace PHP, resp. opcache v php.ini.

Pravděpodobně jste na nějakém sdíleném hostingu a direktiva opcache.restrict_api NE-povoluje řízené znevalidnění (a další funkce opcache volané z Moodle) z vašeho umístění.

Je potřeba změnit nastavení php.ini a povolit umístění vašeho Moodle v opcache.restrict_api, resp. pokud zůstane prázdné, pak se omezení neuplatňuje, tedy něco jako:
opcache.restrict_api=""

Viz.: https://www.php.net/manual/en/opcache.configuration.php#ini.opcache.restrict-api

Alternativou (pokud to jinak nejde) by mohlo být vypnutí reportování PHP warringů a chyb na výstup, ale například do souboru, což by instalaci pustilo dále. Ale problém s Opcache to stejně nevyřeší.

Honza Wohlgemuth
V odpovědi na Jan Wohlgemuth

Re: Instalace Moodlu

autor Jakub Sochor -
Dobrý den,
děkuji za odpověď. Pokoušel jsem se nastavení dle Vašeho příspěvku změnit, avšak webhosting mi tuto Vámi popsanou změnu nepovolil. Nakonec mi Moodle nainstalovala sama technická podpora Wedosu a instalace proběhla úspěšně (bohužel tak nedokážu říci přesné řešení, které by případně pomohlo dalším se stejným problémem).
Ještě jednou díky za pomoc, Jakub Sochor