Opis kursów nie rozwija się po kliknięciu przycisku "więcej informacji"

Opis kursów nie rozwija się po kliknięciu przycisku "więcej informacji"

Napisane przez: Marta Pyrchała-Zarzycka ()
Liczba odpowiedzi: 2

Cześć.

Odkąd dokonałam updatu na moodle 10.3, mam problem z rozwijaniem opisów kursów na stronie głównej po kliknięciu przycisku "i" - więcej informacji. Wydaje mi się, że podczas updatu zamiast zaznaczyć odpowiedź "rozwijaj opisy kursów" mogłam dać "nie rozwijaj".

Po kliknięciu "i" rozwija się tylko minimalny kawałek opisu, górne kawałki liter z pierwszej linijki opisu. Można to zobaczyć tu: https://astrosalus.pl/kursy-online

To denerwujący problem, ponieważ przez brak opisu na kursy zapisuje się mniej osób, więcej ludzi dokonuje zapytań o kursy. 

Nie chciałabym czekać na kolejny update z rozwiązaniem tego problemu - platforma ma 2 giga, samo pobieranie trwa bardzo długo. Poza tym próbowałam dwukrotnie dokonać updatu na wyższe wersje, ale update się wysypywał - pierwszy raz od 2011. 

 PHP wersja: 7.2.34, ale już mam zainstalowaną 7.4, będę ją wdrażać.

Baza danych: mariadb 10.3.28

Serwer: on Linux, dedykowany.

Przeszukiwałam fora polskie i anglojęzyczne, ale nie było rozwiązań. Było tylko coś o zmianie liczby kursów gdzieś w ustawieniach na wyższą - zrobiłam to, ale nie odniosło skutku.

Może ktoś ma pomysł, jak rozwiązać ten problem?

Pozdrawiam.

Marta


W odpowiedzi na Marta Pyrchała-Zarzycka

Odp: Opis kursów nie rozwija się po kliknięciu przycisku "więcej informacji"

Napisane przez: Arkadiusz Malkowski ()
Z tego co widzę to jest problem, a właściwie funkcjonalność po stronie szablon. Był też aktualizowany w ramach Moodle do 3.10?

W stylach strony opis jest ukrywany jeżeli wysokość tego obszaru jest większa niż 67px.

Albo można to zmienić w ustawieniach szablonu w opcjach wyglądu, albo trzeba by wprowadzić poprawkę do szablonu.
W odpowiedzi na Arkadiusz Malkowski

Odp: Opis kursów nie rozwija się po kliknięciu przycisku "więcej informacji"

Napisane przez: Marta Pyrchała-Zarzycka ()

Witam.

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Gdy aktualizowałam moodla, nie było jeszcze tej wersji szablonu dostosowanej do najnowszego wówczas moodla, stąd użyłam nieco starszej. Nie pomyślałam, że tu mógłby tkwić problem. Na wszelki wypadek więc przy następnej aktualizacji, nie będę aktualizować do wersji, do której jeszcze nie było updatu szablonu.

Sprawdzę, czy jest już nowsza wersja tego szablonu i zaktualizuję ją. Zobaczę, czy to naprawi problem i dam znać. Jeśli to nic nie da, to "pogrzebię" w css szablonu albo po prostu zmienię go na inny.

Jeszcze raz dziękuję za sugestię - przeczesywałam fora przez jakiś czas i wcześniej nie natknęłam się nawet na ślad możliwości rozwiązania. Teraz widzę nadzieję na rozwiązanie problemu.

Pozdrawiam ciepło uśmiech

Marta