Ustawienie $CFG->admin (prawdopodobnie) zniknie w Moodle v4. I co my na to?

Odp: Ustawienie $CFG->admin (prawdopodobnie) zniknie w Moodle v4. I co my na to?

Napisane przez: Jacek Krzymowski ()
Liczba odpowiedzi: 3
Mogę pisząc tylko ze swojego punktu widzenia jako posiadający doświadczenie w instalacji Moodle na bardzo różnych serwerach w różnych firmach hostingowych. Nigdy nie spotkałem się z problemem konieczności zmiany nazwy katalogu "admin" na inną. Pytanie jest jednak co z aktualizacją takiej platformy do Moodle 4, gdy nazwa została jednak zmieniona? Czy będzie wystarczyło przywrócić nazwę "admin", czy też mogą wystąpić inne konsekwencje (rozumiem, że np. ścieżka do cron zdefiniowana w crontab ulegnie zmianie, ale to nie jest duży problem)?
W odpowiedzi na Jacek Krzymowski

Odp: Ustawienie $CFG->admin (prawdopodobnie) zniknie w Moodle v4. I co my na to?

Napisane przez: Adam Pawelczak ()
Obraz Developers Obraz Translators
Prawdopodobnie nie ma już problemu z firmami hostingowymi. Możliwe jednak, że jakieś integracje z innymi systemami będą wymagały zmian.
Samo przywrócenie nazwy "admin" powinno być bezbolesne, bo zmiana adresu w cronie nie stanowi raczej problemu.
Może jednak istnieją inne konsekwencje, których nie przewidzieliśmy?
W odpowiedzi na Adam Pawelczak

Odp: Ustawienie $CFG->admin (prawdopodobnie) zniknie w Moodle v4. I co my na to?

Napisane przez: Jacek Krzymowski ()
Spotkałem się w różnych pluginach bezpośrednie odwołania do skryptów w katalogu /admin (np. popularny Custom certificate). Jednak w takim przypadku problemu nie będzie.
W odpowiedzi na Jacek Krzymowski

Odp: Ustawienie $CFG->admin (prawdopodobnie) zniknie w Moodle v4. I co my na to?

Napisane przez: Adam Pawelczak ()
Obraz Developers Obraz Translators
Funkcja moodle_url ma taką funkcjonalność, że podmienia w linku /admin na to co jest $CFG->admin. Jednak nie wszyscy developerzy jej używali. 

U nas, kiedyś było zalecenie, aby zmienić nazwę katalogu admin, jako element utrudnień dla hackerów. W konsekwencji przy każdej takiej niedoróbce musiałem poprawiać kod.

Przedwczoraj wrzuciłem do kwatery głównej poprawkę, bo przy wersji 3.8 w toolsach admina pojawiła się błędna implementacja zamiany admin na $CFG->admin i rozgorzała dyskusja, czy warto to utrzymywać, bo developerzy nie pamiętaka/nie wiedzą o tym ustawieniu oraz problem jest z wołaniem request_once, gdy potrzebna jest jakaś biblioteka z narzędzi admina.
Generalnie to postulat developerów a nie użytkowników.