Problem z aktualizacją 3.11

Odp: Problem z aktualizacją 3.11

Napisane przez: Janusz Cioczek ()
Liczba odpowiedzi: 1
Zrobiłem próbę na klonie (Hekko.pl daje taką możliwość - tworzona jest kopia moodla + kopia bazy danych), zmieniłem nazwy wszystkich tabel wymienionych w informacji w błędzie. Uruchomiłem ponownie aktualizację i ... udało się. Ale miałem problem z zalogowaniem się jako admin. Po wielu próbach - zmianie hasła bezpośrednio w tabeli users - udało się. Niby moodle działa normalnie - ale muszę jeszcze sprawdzić czy np. pozwala dodać kursy, zdania quizy itd.

PS. Nie kopiowałem rekordów z tabel, w których zmieniłem nazwy i też działało chociaż wielkość poszczególnych tabel się różniła.
W odpowiedzi na Janusz Cioczek

Odp: Problem z aktualizacją 3.11

Napisane przez: Janusz Cioczek ()
Udało się!
Po wielu próbach i kontaktach z pomocą techniczną Hekko.pl - odpowiedź: " Jeśli chodzi o format barracuda nie jest to możliwe. Korzystamy z silnika MariaDB, w pełni kompatybilnego z MySQL."
Zmieniłem nazwy tabel pojawiające się w błędzie powyżej - aktualizacja ruszyła. Pojawił się kolejny problem - nie mogłem dodawać nowych użytkowników - błąd odczytu bazy. Pomogło rozwiązanie znalezione na forum: "Rozwiązuję ten problem zmieniając 'dbcollation' w config.php z utf8mb4_general_ci na utf8_general_ci ."
- chociaż czuję, że z kolejną aktualizacją pojawia się nowe "kwiatki".

Dziękuję za pomoc!