Individuální úkol pro jednoho studenta

Individuální úkol pro jednoho studenta

autor Vladimír Hajduk -
Počet odpovědí: 4

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat a poprosit o radu, jestli existuje možnost vytvořit individuální úkol pouze pro jednoho studenta, aniž by musel tento úkol být napevno vložen do kurzu (a tím pádem by byl viditelný pro všechny zúčastněné studenty).

Děkuji.

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Vladimír Hajduk

Re: Individuální úkol pro jednoho studenta

autor David Štverák -
Dobrý den,
napadají mě tři možnosti.

  1.  Chcete-li pouze zadat úkol jednomu studentovi a nevadí, že úkol uvidí ostatní, tak vytvořte nový úkol, konec odevzdávání dejte do minulosti, aby ostatní už nemohli odevzdat  a pouze danému studentovi přenastavte individuálně termín odevzdání úkolu (v  Přenastavení uživatele).
  2. Přes skupiny jde ještě zabránit, aby jiní studenti mohli úkol rozkliknout. Je třeba ve správě kurzu vytvořit skupinu a přidat do ní jen studenta. Potom vytvořit úkol, v Běžná nastavení modulu změnit Režim skupin  na Oddělené skupiny a poté v Omezení přístupu nastavit přistup pouze pro danou skupinu. Ostatní studenti sice stále úkol uvidí, bude ale zašedlý  a nebudou moci jej rozkliknout a u úkolu je informace, že úkol je pouze pro určitou skupinu. Zkoušel jsem i nastavit oddělené skupiny na úrovni kurzu a vnucovat je u každé aktivity, ale studenti mimo skupinu stále vidí zašedlou aktivitu.
  3. Můžete vytvořit nový kurz ( s jedním tématem) a v něm úkol a přihlásit do něj jen studenta, ale to je asi krajní řešení, ale pouze tak nebudou ostatní studenti o úkolu vědět.
V odpovědi na David Štverák

Re: Individuální úkol pro jednoho studenta

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Ostatní studenti sice stále úkol uvidí, bude ale zašedlý a nebudou moci jej rozkliknout

Jde to udělat i tak, že ostatní jej vůbec neuvidí - stačí použít tu ikonu oka pro danou podmínku - https://docs.moodle.org/311/en/Restrict_access_settings#Hiding_the_conditions

V odpovědi na David Mudrák

Re: Individuální úkol pro jednoho studenta

autor David Štverák -
To jsem přehlédl, děkuji, takhle už by měla vyhovovat i 2. možnost.
V odpovědi na David Štverák

Re: Individuální úkol pro jednoho studenta

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

To jsem přehlédl

Ne vaší vinou. Jde o vážnou chybu v návrhu uživatelského rozhraní a o této funkci ví obecně málo uživatelů (o čemž svědčí vůbec i potřeba té dokumentace).