Ocenianie kilku wersji zadania

Ocenianie kilku wersji zadania

Napisane przez: Igor Brzeżek ()
Liczba odpowiedzi: 4

Dzień dobry.

Mam pytanie czy na Moodle można osiągnąć taki efekt:

- tworzę zadanie
- student wstawia plik jako rozwiązanie
- oceniam to na powiedzmy 75%, student ma możliwość wgrania poprawionego zadania (ale tylko jeden raz)
- poprawiony plik zadania oceniam i daję 100%

Chciałbym aby w Moodle po takich czynnościach pozostała informacja, która podaje datę wgrania pracy i ocenę każdej wersji osobno także wraz z datą. Chodzi ci o to, aby w zadaniach była widoczna historia oceniania, kiedy student wgrał kolejną poprawiona pracę oraz oceny tychże prac. Dodatkowo, student nie powinien mieć możliwości kasowania wersji już wgranych ponieważ nie było by w takim przypadku możliwości weryfikacji praca-ocena.

Dziękuję.

W odpowiedzi na Igor Brzeżek

Odp: Ocenianie kilku wersji zadania

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()
W odpowiedzi na Przemyslaw Stencel

Odp: Ocenianie kilku wersji zadania

Napisane przez: Igor Brzeżek ()
Tak, ale w tym układzie student może skasować poprzednio wgrane prace.
W odpowiedzi na Igor Brzeżek

Odp: Ocenianie kilku wersji zadania

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()
Z tego, co pamiętam, to nie. Jeśli nauczyciel oceniając pracę studenta zaznaczy opcję "zezwól na przesłanie kolejnej wersji" (albo coś podobnego, piszę z pamięci), to wtedy student nie powinien już mieć możliwości podmiany tej pierwszej pracy. Może co najwyżej wgrać drugą wersję - albo od zera, albo na podstawie pierwszej.

Student może skasować lub podmienić swoją pracę dopóki nie zostanie ona oceniona przez prowadzącego. W momencie, kiedy nauczyciel oceni pracę i przyzna studentowi kolejną próbę, ta pierwsza jest blokowana. Oczywiście to dotyczy ustawień Additional attempts > Manually, bo jeśli nie ustawisz w ogóle tej opcji Additional attempts, to wtedy student może podmienić swoją pracę w dowolnym momencie (nawet po tym, jak zostanie oceniony), jeśli nauczyciel nie zablokuje ponownego przesyłania (albo nie upłynie ostateczny termin)

Mam nadzieję, że nic nie pomieszałem, piszę z pamięci, bez sprawdzania... uśmiech