Test a pokusy

Test a pokusy

autor Lucie Stárková -
Počet odpovědí: 4

Dobrý den, 

měla bych dotaz týkající se nastavení testové úlohy v oblasti pokusů a přístupu k nim.

Je možné nastavit na testu, kde má student například 3 pokusy, aby po úspěšném absolvování pokusu už nebylo možné využít dalšího pokusu? Příklad - Jsou 3 pokusy, uživatel 1 nezvládne, jde na 2, ten úspěšně absolvuje a zbývá mu třetí, ale ten už je mu uzavřen, protože předchozí pokus absolvoval úspěšně.

Aktuálně mohu využít tolik pokusů, kolik chci, i přesto, že už jsem test úspěšně absolvovala.

Děkuji.

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Lucie Stárková

Re: Test a pokusy

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Možná by to šlo řešit tak, že byste v kurzu měla fyzicky tři testy, která by měly nastaveno "Omezení přístupu" tak, že test "Druhý pokus" by se zobrazil účastníkům až poté a jen tehdy, pokud by test "První pokus" nebyl absolvován.

Známka v klasifikaci by se dala určit pomocí agregace, např. jako nejvyšší známka z všech tří.

V odpovědi na David Mudrák

Re: Test a pokusy

autor Lucie Stárková -
Děkuji za tip, tohle řešení bych určitě ráda využila. 

Nicméně jsem narazila na "problém" při klasifikaci. Známkování mám nastaveno v kurzu pouze jako slovní Absolvoval/Neabsolvoval. Mám tři testy, za každý je za 1 bod. S tím že 1bod=absolvoval 0bodů=neabsolvoval. Tabulka se známkami vypadá takto a já bych chtěla, aby v poli Celkem za kurz bylo Absolvoval. Protože jeden pokus uživatel zvládl. Tzn. ideálně metoda známkování - Nejvyšší známka.
Zkusila jsem nastavení položky hodnocení, ale asi tam mám někde chybu (byť postupuji dle návodu v dokumentaci Moodlu).
Příloha polžoka hodnocení.PNG
V odpovědi na Lucie Stárková

Re: Test a pokusy

autor Bohumil Havel -
Obrázek: Moodle Partner Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé
To bude asi omyl, škála musí být v pořadí Neabsolvoval, Absolvoval. Hodnoty jsou 1,2.
https://docs.moodle.org/311/en/Scales

Zdraví Bohuš Havel
V odpovědi na Bohumil Havel

Re: Test a pokusy

autor Lucie Stárková -
Dobrý den,
nevyužívám ke známkování škály, ale pouze slovní hodnocení.
Tzn. otázky jsou ohodnoceny body a v nastavení slovního hodnocení mám určený interval 0 - 79% Neabsolvoval, 80 - 100% Absolvoval.