Import Kursu - Problem

Import Kursu - Problem

Napisane przez: Rock Master ()
Liczba odpowiedzi: 8

Dzień dobry wszystkim, 

To mój pierwszy wpis na tym forum, więc z góry przepraszam jeśli popełnię jakiś nietakt. 😇

Mam problem z importem gotowych kursów. Na swojej platformie przygotowałem "Zbiór kursów" które następnie odpowiednio ze sobą łączę w zależności od potrzeb. 

Niestety niektóre z tych kursów nie dają się zaimportować. Problem wygląda tak, że w okienku importu pokazuje się czas i % zaimportowanego kursu. Czas się zwiększa (wartości osiągają kilka tyś. sekund) natomiast postęp się nie zmienia. W tym samym czasie na widzę, że trwa przesyłanie danych. Jednak w pewnym momencie przesyłanie przestaje odpowiadać, a import się nie kończy.

Moje pytanie brzmi: skąd bierze się taki problem?

Moje kursy mają następującą konstrukcję:

Quiz:

  1. Film (link z Vimeo)
  2. Test (3 pytania losowane z puli otagowanych pytań)

Z góry dziękuję za pomoc.

Update:
Wersja platformy: Moodle 3.8.2+ (Build: 20200327)

Update:
Po okrojeniu kursu z różnych aktywności okazuje się, że import blokuje się, gdy ma do czynienia z losowym pytaniem. 

W odpowiedzi na Rock Master

Odp: Import Kursu - Problem

Napisane przez: Piotr Brzózka ()
a serwer sobie radzi z obciążeniem ?
W odpowiedzi na Piotr Brzózka

Odp: Import Kursu - Problem

Napisane przez: Rock Master ()
Wydaję mi się, że tak, filmy są przekierowywane więc nie obciążają tak serwera. Baz pytań jest kilka (około 5) i mają między 40 a 150 pytań.

Tak jak pisałem powyżej, zauważyłem drogą eliminacji, że problem pojawia się przy imporcie pytań. Import samej lekcji z filmem nie stanowi problemu.  

Widziałem gdzieś na forum, że ktoś miał problem z długością znaków przy pytaniach, link poniżej:
https://moodle.org/mod/forum/discuss.php?d=324489#p1303396

Czy to może być podobny problem?

Jeśli tak to w jaki sposób to rozwiązać?
W odpowiedzi na Rock Master

Odp: Import Kursu - Problem

Napisane przez: Jacek Krzymowski ()
Problemem może być jeszcze rodzaj pytań. Może były dodawane jakieś dodatkowe moduły pytań?
Problemy mogą być zarówno z powodu nieprawidłowo napisanego modułu jak i braku tego modułu na nowej platformie.
W odpowiedzi na Jacek Krzymowski

Odp: Import Kursu - Problem

Napisane przez: Rock Master ()
Rodzaj pytań...
Wydaję mi się, że używam standardowych. Nie ja instalowałem platformę więc nie do końca wiem jak wyglądała goła wersja.

Poniżej spis używanych przeze mnie typów pytań:
- Przeciągnij i upuść markery
- Wybierz brakujące słowa
- Dopasowanie
- Wybór wielokrotny
- Numeryczne
- Prawda/Fałsz

Czy któreś z tych modułów pytań sprawiają problemy u kogoś?
W odpowiedzi na Rock Master

Odp: Import Kursu - Problem

Napisane przez: boruh compl ()
a importujesz z tej samej wersji platformy, z której poszedł export ?

ps.
może spróbuj najpierw zassać same pytania do banku pytań i potem spróbować pociągnąć kurs. Bo wydaje mi się, że coś z kategoriami pytań będzie nie halo
W odpowiedzi na boruh compl

Odp: Import Kursu - Problem

Napisane przez: Rock Master ()
Import wygląda tak, że tworzę nowy kurs, kołem zębatym w prawym górnym rogu wybieram importuj i dalej zgodnie z procedurą wybieram skąd chcę zaimportować dane, tj. z którego miejsca platformy. Zazwyczaj do nowego kursu zaciągam informacje z kategorii "Zbiór kursów" gdzie mam przygotowane części, z których chcę składać różne rodzaje kursów. Więc tak, importuję z tej samej wersji.

Robię tak, że bazy pytań są w kategorii "System", bo wydaje mi się, że tam będą najłatwiej dostępne dla wszystkich kursów, a jednocześnie w razie poprawek, zmieniam tylko w jednym miejscu.

Próbowałem też importować kurs do pliku, ale to też się zawieszało.