otworzenie widoku strony głównej starej strony

otworzenie widoku strony głównej starej strony

Napisane przez: Szymon Kowalski ()
Liczba odpowiedzi: 2

Dzień dobry, 

Napotkałem taki problem - mam dostęp do hostingu na którym znajdują się pliki strony postawionej na moodle. Sama domena już od jakiegoś czasu nie działa. Dostałem poproszony o to żeby w jakiś sposób zrobić screena strony głównej. Pomyślałem że z poziomy FTP mógłbym odpalić plik odpowiedzialny za wygląd strony głównej jednak nie wiem czy da się tak zrobić. 

Czy ktoś byłby na tyle uprzejmy powiedzieć mi czy takie coś jest wykonalne a jeżeli tak, to gdzie znajduje się taki plik? 

pozdrawiam

W odpowiedzi na Szymon Kowalski

Odp: otworzenie widoku strony głównej starej strony

Napisane przez: boruh compl ()

widzę 2 rozwiązania :
a) pobrać bazę i pliki na lokalny komp odpalić lokalnie i będzie smigać aż miło 
b) pobawić się z konfigiem odpalić z IP serwera na którym to stoi  i też całe moodle będzie śmigać 
c) pobrać pliki z tej samej wersji, podpiąć pod bazę pobraną z serwera (jak źródła nie były grzebane z łąpy też będzie śmigać ) 


jako taki plik strony głównej i tak pobiera pliki z bazy danych więc screena sobie raczej z tego nie zrobisz. 

Jeśli temat Cię nadal przerasta, zapraszam na prv 

W odpowiedzi na Szymon Kowalski

Odp: otworzenie widoku strony głównej starej strony

Napisane przez: Jacek Krzymowski ()
Skoro domena nie działa ale pliki są na serwerze to zapewne da się otworzyć stronę przez serwer www (uruchamianie samego index.php bez interpretera PHP nic nie da). Do otworzenia wystarczy użyć IP serwera lub innej domeny, która jest z danym serwerem powiązana. To co będzie konieczne do zrobienia to wstawienie odpowiedniego adresu (IP) w pliku config.php, np.
$CFG->wwwroot = 'https://192.168.0.1/moodle';