Powiadomienia o zmianach w aktywności

Powiadomienia o zmianach w aktywności

Napisane przez: Wojciech Elszyn ()
Liczba odpowiedzi: 6

Dzień dobry,

poszukuję rozwiązania, które pozwoli mi na otrzymywanie/wysyłanie powiadomień na maila wybranych użytkowników o tym, że jakieś działania w kursie, a właściwie w aktywności OU Wiki w tym kursie zostały wykonane. W samej wtyczce nie ma takiej możliwości, by to ustawić. Czy da się to zrobić jakoś systemowo w administracji samego moodla lub znacie może jakąś wtyczkę, która rozwiąże ten problem?

To co chcę uzyskać to:

1) Powiadomienia e-mail do konkretnych użytkowników (nauczycieli), że została utworzona nowa strona/wątek w OU Wiki.

2) Powiadomienia e-mail do autora nowej strony/wątku na OU Wiki, że ktoś dodał komentarz/nową sekcję do stworzonej przez autora strony/wątku.

Przy czym całe rozwiązanie, akurat w tym przypadku służy mi do nieco innych zastosowań niż typowe przeznaczenie moodla, także mogę dowolnie kształtować uprawnienia użytkowników, tworzyć grupy, kohorty itp. Nie mogę jednak ogarnąć kwestii powiadomień zmieszany. Może jakaś wtyczka w tym pomoże, a może to da się zrobić bezpośrednio w administracji. Proszę o pomoc uśmiech. Może ktoś, coś.


Albo może inaczej, bo może podpowiecie mi inne rozwiązanie niż testowane przeze mnie wtyczki. Chodzi mi o to, by jeden użytkownik mógł wypełnić aktywność podobną do OU Wiki (tzn. dodać tekst w edytorze tekstowym i/lub załącznik), a inni użytkownicy (nauczyciele) dostali o tym powiadomienie i mogli (wszyscy, którzy dostaną powiadomienie) dodać swoje komentarze. Chodzi też o to, by możliwość stworzenia nowej treści przez autora nie była jednorazowa (tzn. nie chcę tego robić jako np. Zadania z multiple graders). Chodzi o to, by dana aktywność mogła być wykorzystywana wielokrotnie i by był dostęp do wcześniej stworzonych stron (tak jak to ma miejsce w Wiki czy na forum). Najlepiej też bym miał podgląd zmian i możliwość zablokowania dalszego przesyłania komentarzy/edycji strony. Pełną funkcjonalność tego zapewnia mi OU Wiki. Pełną, poza powiadomieniami.

W odpowiedzi na Wojciech Elszyn

Odp: Powiadomienia o zmianach w aktywności

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()
Nie używam OU Wiki, więc nie jestem pewien, na ile ten moduł obsługuje zdarzenia, ale czy sprawdzałeś to?

https://docs.moodle.org/310/en/Event_monitoring
W odpowiedzi na Przemyslaw Stencel

Odp: Powiadomienia o zmianach w aktywności

Napisane przez: Wojciech Elszyn ()
Mam OU Wiki w Event Monitorze. Subskrypcje, jakie mogę zrobić umieściłem w screenie w załączniku. Tylko, że niestety to nie działa tak jak powinno.
Zastanawiam się czy problem nie lezy po stronie crona. Postawiłem do testów nową platformę, przeniosłem się ostatnio też na nowy serwer i nie mam tu jeszcze crona ustawionego. Czy to może być przyczyną problemu? W ustawieniach powiadomień zaznaczyłem powiadomienia dla subskrypcji zdarzeń na tak (zarówno e-mail jak i powiadomienia w systemie), ale nic nie przychodzi.

P.S. oprócz samych reguł oczywiście ustawiłem też ich subskrypcje.

Załącznik ($a)
W odpowiedzi na Wojciech Elszyn

Odp: Powiadomienia o zmianach w aktywności

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()
W odpowiedzi na Przemyslaw Stencel

Odp: Powiadomienia o zmianach w aktywności

Napisane przez: Wojciech Elszyn ()
Uruchomienie crona pomogło. Wszystko działa tak, jak powinno. Cron co prawda na razie uruchamiany ręcznie (mam jakiś problem z jego konfiguracją u hostingodawcy), ale sprawia, że wszystko śmiga, jak powinno. Dziękuję za podpowiedzi.

Przy okazji zapytam:
Czy w event monitoringu można podać tylko takie wartości placeholders, jak: eventname, description, rulename, link i modulelink? Czy katalog placeholders jest może szerszy?
W odpowiedzi na Wojciech Elszyn

Odp: Powiadomienia o zmianach w aktywności

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

Chyba nie (ale jeśli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi).

Była kiedyś propozycja, żeby wprowadzić więcej placehoder'ów, ale wygląda na to, że sprawa ugrzęzła.

W odpowiedzi na Przemyslaw Stencel

Odp: Powiadomienia o zmianach w aktywności

Napisane przez: Wojciech Elszyn ()

Dziękuję pięknie za informację. Jakoś sobie łopatologiczną metodą z tym poradziłem (choć całość jest nieco mniej funkcjonalna, bo nie można przejść do odpowiedniego miejsca bezpośrednio z linka w mailu).