Moodle Katılım Etkinliği

Moodle Katılım Etkinliği

yazan Halim Asa -
Yanıt sayısı: 5

Merhabalar moodle 3,8 sitemde Attendance Register isimli eklentiyi kullanıyorum. Bu eklenti kullanıcının site içerisinde kaç saat vakit geçirdiğini kontrol edip kullanıcı sayfasında kullanıcıya gösteriyor.

Etkinlik kayıt eklentisi kullanıcı sayfası görünümü

yönetici sayfasında da tüm kullanıcıların tek tek sitede ne kadar süre geçirdiklerini kontrol edebiliyorum. 

Attendance Register uygulamasının yönetici sayfasından görüntü

Kullanıcı sayfasında görüldüğü gibi ilgili tarihlerde tek tek sitede ne kadar süre geçirildiği yer alıyor, burada şöyle bir şeye ihtiyacım var. ilgili tarihlerde hangi kaynakta ne kadar süre geçirilmiş bunu görme imkanım olur mu, yani tarih saat sütunlarının yanına bir sütun daha eklense zaman geçirilen kaynak adı yazsa, etkinliklerde geçirilen süreyi ölçmem gerekiyor. Yardımcı olabilir misiniz?

Halim Asa yanıt olarak

Ynt: Moodle Katılım Etkinliği

yazan Uğur Feyzullahoğlu -
Merhaba,

Dersleri nasıl eklediğiniz ile bağlantılı bir durum scorm veya aicc paketleri ile eğitimleri ekliyorsanız lms süre tutar.

Kaynak olarak eklediğinizde standart ekranda geçen süre gibi düşünebilirsiniz.

Db den raporlar ek bir geliştirmeyle alınıp ayrı bir rapor ekranında gösterilebilir.
Uğur Feyzullahoğlu yanıt olarak

yazan Halim Asa -
Bu sorumun bir yanıtını , training session eklentisi ile çözdüm, ama yinede bazı sorunları var , mesela istediğim tarihler arasında rapor alamıyorum rapor başlangıç tarihini seçiyor olmama rağmen 01 ocak seçtim mesela başlangıç 12 ocak a getiriyor kendisi yada 30 ocak 10 şubat arasında olanları getir diyorum, yine 12 ocak 10 şubat yapıyor.

SQL ile ilgili Ad - hoc eklentisini kurdum, ancak kullanıcıların bazı bilgilerini getiriyor olmama rağmen (katıldığı kurslar vs) ancak hangi kaynakta ne kadar süre geçirmiş, yada toplam kurslarda belli bir grubun geçirdiği süre yada tamamladığı etkinlik gibi bir rapor sağlayamadım üzgün
Halim Asa yanıt olarak

yazan Uğur Feyzullahoğlu -
Hocam, Moodle eklentileri eksik çalışabilir ancak moodle veri tabanı yapısını iyi bilmek gerekiyor.

Yapıyı öğrendikten sonra programla bilgisi ile her şey yapılabilir.
Uğur Feyzullahoğlu yanıt olarak

yazan Halim Asa -