نحوه ی نمایش برچسب ها ب روی نمودار

نحوه ی نمایش برچسب ها ب روی نمودار

از زهرا سهرابی در
Number of replies: 6

با سلام 

دوستان چطور میتونم تمام برچسب هایی که یک معلم برای یک درس تعیین کرده رو روی نمودار مشخص کنم ؟

برای هر برچسب درصد پاسخ های صحیحی که دانش آموز داده باید نمایش داده بشه ،مثلا ممکنه یک دانش آموز در آزمون های مختلف ۳ مورد از آن برچسب پاسخ داده است ک سوال اول آن ۲ نمره،سوال دوم ۱ نمره و سوال سوم نیز ۱ نمره دارد.اگر دانش آموز به سوال ۲ پاسخ بدهد،درصد وی ۲۵٪ میشود .

لطفا اگه ممکنه ابتدا نحوه ی تعریف برچسب در آزمون رو برای من توضیح بدین ،و بعد طریقه ی نمایش بر روی نمودار 

با تشکر 

تعداد امتیازات:  -
In reply to زهرا سهرابی

در پاسخ به: نحوه ی نمایش برچسب ها ب روی نمودار

از Moien Abadi در
اگر مقصود شما از برچسب همان tag است. توضیحات مفصل را از اینجا مطالعه کنید:
https://docs.moodle.org/39/en/Using_tags

اگر مقصودتان این نیست شاید لازم باشه با تصویر توضیح دهید که در مودل کجا این برچسبی که میگویید را ثبت کرده اید و مقصودتان دقیقا کدام نمودار در کدام گزارش است؟
In reply to Moien Abadi

از زهرا سهرابی در
اگر من بخوام کامل تر توضیح بدم مثلا من یک درس تعریف کردم به اسم علوم ،حالا واسه این درس چندین آزمون تعریف کردم و همچنین واسه هر آزمون سوالات مختلف با برچسب های مختلف ،
یعنی مثلا تو هر آزمون یک سوالم برچسبش خاک هست ،یکی دیگه جانور شناسی ،دیگری علم بدن و ...
این سوالات با برچسب های تعریف شده تو تمام آزمون های من تکرار شده
من این برچسب ها رو تو قسمت تعریف سوال ها ،یعنی اونجایی ک سوال جدید رو اضافه میکنیم واسه آزمون تعریف کردم،مول من زبانش فاریه ،یه قسمتی داره به اسم برچسب ،
من اونجا تعرف کردم ،بنظر شما با این توضیحات من درسته یا جای دیگری باید تعریف کنم ؟
In reply to زهرا سهرابی

از زهرا سهرابی در
آقای آبادی ممنون از راهنمایی های شما ،tag رو متوجه شدم
سوال بعدی من اینه ک مثلا الان من دو تا آزمون تعریف کردم ،هر دوشون هم ادبیات ،یکی برای نیمسال اول و دیگری برای نمیسال دوم
در هر دو هم ،برای سوال هاشون از تگ های مشترکی استفاده کردم مثل "غلط املایی" ،"شعر شناسی"،"تاریخ ادبیات "
،چطور میتونم میانگین پاسخ ها رو بر اساس تگ ها بیان کنم ؟
یعنی مثلا اگر ۱۰ سوال از تگ "شعر شناسی" در آزمون اول دارم و دانش آموز به ۵ تاش جواب داده و ۱۰ سوال از تگ "شعر شناسی"در آزمون دوم دارم و همان دانش آموز به ۳ تاش درست جواب داده
میانگین نمره ی دانش آموز بر اساس اون تگ حساب بشه و ۴۰٪ رو نشون بده ؟
یعنی میانگین رو بر حسب برچسب ها به ما بده
با تشکر
In reply to زهرا سهرابی

از Moien Abadi در
شما در مودل نمی توانید میانگینی از پاسخ ها بر اساس برچسب ها به دست بیاورید.
برای چنین کاری به عنوان یک پروژه مفصل نیازمند :
۱. تسلط به زبان برنامه نویسی php
۲. شناخت معماری مودل و به طور خاص ساختار آزمون و سوالات
۳. کار با دیتابیس و نوشتن query های دقیق است

تا نهایتا بتوانید یک پلاگین از نوع گزارش را تهیه و به مودل تان اضافه کنید.

چند نمونه ایده‌های مشابه این نیازمندی در این لینک ها باز شده است ولی معلوم نیست اجرا شود:
In reply to زهرا سهرابی

از Moien Abadi در
ممنون از توضیحات. شما می توانید برای پرسش‌ها پرچسب بگذارید و در جای درستی هم این برچسب ها یا تگ ها را قرار دادید.
ولی در حال حاضر با این برچسب ها می توانید در حد جستجو کار کنید و نمی توانید از آنها چنین گزارشی که در پست قبلی اشاره کردید به دست بیاورید. مودل چنین گزارشی را ندارد.

اما برای آشنایی بیشتر با گزارش های عادی برچسب این صفحه هم شاید مفید باشد: https://docs.moodle.org/39/en/Using_tags#Tag_pages
In reply to Moien Abadi

از زهرا سهرابی در
خیلی ممنون از توجه و پاسخگویی شما ،راه حل این سوال رو متوجه شدم ،البته با راهنمایی شما بزرگواران و سایت اصلی moodle🙏