64mb üstü video yükleme sorunu

64mb üstü video yükleme sorunu

yazan nur gün -
Yanıt sayısı: 19

dışarıdan bir sunucu kullanıyoruz. sunucu hizmet sağlayıcısı yükleme sınırını 512 mb çıkardı. moodle içi ayarlardanda dosya yükleme boyutu 512mb olarak seçili. fakat 64mb üstü herhangi video yüklerken %100 yükleme gerçekleşiyor. sonrasında www.abcd.com bekleniyor yazıyor, o yazoda kaybolup sonrasında hiçbirşey olmadan ekran aynı kalıyor. sunucu sağlayıcımızdan yardım alamıyoruz. sürekli  upload_max_filesize limiti 512 mb olarak tanımlıdır. cevabı geliyor. ne yapmamız gerekli ? forum içinde benzer konu açılmış fakat ordaki işlemleri dışarıdan sunucu kullandığımız için ben yapamıyorum. 

hosting ayarlarından cpanel giriş yetkim var. ne yapabilirim ?

nur gün yanıt olarak

Ynt: 64mb üstü video yükleme sorunu

yazan Uğur Feyzullahoğlu -
Merhaba,

Yüklemeden çok video 'nün yüklendiği ortamdan geri yüklenmesinde sorun olabilir. Domain yapısında var ise networkte kısıtlamaya takılıyor olabilir. Videoların yüklendiği orta network üzerinde izin verilirse sorun çözülür. Sistem network ekibiyle iletişime geçerseniz sorunu test edebilirler. Eğer çözüme kavuşturamazsanız ücretsiz destek verebilirim.
Uğur Feyzullahoğlu yanıt olarak

yazan nur gün -
sunucu sağlayıcımız bugün şu şekilde bir cevap verdi
"Upload limitleri paylaşımlı hosting için yeterli seviyededir. Apache conf dosyasına müdahale edilebilecek işlem adımları paylaşlımlı hosting paketlerinde uygulanamamaktadır.

Kiralık sunucu hizmeti kullanmanız halinde limitlerinizi kendi config dosyanızdan istediğiniz gibi güncelleyebilirsiniz."
nur gün yanıt olarak

Verdikleri bilgilere göre config ayarlarında sorun görünmüyor. Video sisteme yükleyebiliyorsunuz sanırım video yüklendi vb. bir mesaj ekranda görüyor musunuz? eğer yükleniyorsa yukarıda belirtiğim gibi bir durum bulunuyor demektir. Lms dışarıya açık mı? tabi size kiralık sunucu satmak isteyeceklerdir. Bu da ayrı bir ilginç durum tabi.

yazan nur gün -
video %100 yüklenme oluyor. sonrasında web adresi bekleniyor yazıyor sol altta. sonra o yazıda kaybolup hiçbirşey çıkmıyor.
henüz açık değil malesef.
nur gün yanıt olarak

Bir ekran görüntüsü atar mısınız?

yazan nur gün -
nur gün yanıt olarak

yazan nur gün -
sonrasında ekran ikinci görseldeki gibi kalıyor saatlerce
nur gün yanıt olarak

Videoyu sisteme tam aktaramıyor bu durumda config dosya size vb. durumlar akla gelir.

yazan nur gün -
benim yapabileceğim bir çözümü var mıdır?
nur gün yanıt olarak

Host tarafında yapılması gerekiyor. cpnale ulaşma şansınız var mı bilmiyorum. Host firmasının sunduğu çözüm olabilir.
nur gün yanıt olarak

yazan Ahmet Hayke -

Çözüm bulabildiniz mi?

Ahmet Hayke yanıt olarak

yazan nur gün -
malesef, paylaşımlı hosting kaynaklı galiba, cloud server alma seçeneğine gideceğiz fakat server yönetimi hakkında da hiçbir bilgim yok
nur gün yanıt olarak

yazan Sıtkı Eraslan -
Hala kurulumu yapmadıysanız ve desteğe ihtiyacınız varsa bana ulaşabilirsiniz.
Sıtkı Eraslan yanıt olarak

yazan Isa çelik -
merhaba,

kendi eğitim sitemizi moodle üzerine kurduk

canlı ders için bigbluebutton u yükledik

canlı derste alınan kayıtların sistemde uzun süre kalması için, silinmemesi için nasıl bir yol izlemeliyiz

yardımcı olabilir misiniz?
Sıtkı Eraslan yanıt olarak

yazan Isa çelik -
merhaba,

kendi eğitim sitemizi moodle üzerine kurduk

canlı ders için bigbluebutton u yükledik

canlı derste alınan kayıtların sistemde uzun süre kalması için, silinmemesi için nasıl bir yol izlemeliyiz

yardımcı olabilir misiniz?
Ahmet Hayke yanıt olarak

yazan nur gün -
nur gün yanıt olarak

Bu forum gönderisi kaldırıldı

Bu forum gönderisinin içeriği kaldırıldı ve artık erişilemez.