Testy pro skupiny

Testy pro skupiny

autor Lucie Neubauerová -
Počet odpovědí: 8

Dobrý den, 

mám problém s absolvováním kurzu, který obsahuje testy, které jsou viditelné pouze pro různé skupiny (nevidí je všichni uživatelé, ale pouze ti, kteří jsou zařazeni do skupiny, které náleží vybraný test). Chtěla bych se zeptat, zda to někdo už neřešil, nebo nevíte, co s tím? 🙂

V kurzu mám dva testy. Pro skupinu A a pro skupinu B. Podmínka pro absolvování kurzu je přečtení jednoho ze studijních materiálů (testy jsem do podmínky ani nezahrnula). Pokud mám v kurzu takhle rozdělené testy pro skupiny, absolvování kurzu uživatelům nefunguje. Uživatel splní veškeré podmínky pro absolvování kurzu, ale dokončení kurzu se zasekne na 80%, byť má vše splněno.

Když jsem odebrala z kurzu test pro skupinu B, najednou měl uživatel splnění kurzu 100%. 

Děkuji a s pozdravem

Lucie

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Lucie Neubauerová

Re: Testy pro skupiny

autor Pavel Lorenc -
1) V Absolvování kurzu nastavte, že student musí splnit Test A NEBO Test B (čili v nastavení Absolvování kurzu zakliknete oba testy a dále že "Jakákoliv z vybraných činností musí být dokončena").
2) Omezte přístup k Testu A (resp. Testu B) podle toho, zda má student prostudován potřebný studijní materiál.

Hezký den
PL
V odpovědi na Pavel Lorenc

Re: Testy pro skupiny

autor Lucie Neubauerová -
Děkuji za reakci.
Přesně takto mám nastaveno. Vypadá to takhle:

Uživatel má splněno:

Ale přesto vidí na Nástěnce toto:

Takže vůbec nevím, kde mi schází těch 17%, když má všechno hotové. Proto mě napadlo, že tam bude dělat problém ten druhý test, který je skrytý a vidí ho jen skupina A.
V odpovědi na Lucie Neubauerová

Re: Testy pro skupiny

autor Pavel Lorenc -

Nojo, jenomže pak studentovi stačí, aby splnil například Knihu a kurz má absolvovaný aniž by se vůbec dostal až k testu...

Progressbar - zajímavé. Měl jsem za to, že počítá pouze viditelné (studentovi dostupné) studijní materiály. Třeba poradí některý z kolegů...


V odpovědi na Pavel Lorenc

Re: Testy pro skupiny

autor Lucie Neubauerová -
Vím vím, máte pravdu. Tohle byla spíš cesta, jak to obejít, abych dosáhla toho splnění kurzu na 100%. Ale bohužel ani to nepomohlo.
Já si mimo progressbaru ošetřila ověření absolvování kurzu i přiděleným odznakem. Ten má uživatel obdržet ve chvíli, kdy splní kurz. Takže ani odznak taky nedostal.
A bez splněného kurzu bohužel nefunguje modul Recertifikace.

Děkuji, tak uvidíme. úsměv
V odpovědi na Lucie Neubauerová

Re: Testy pro skupiny

autor Jan Wohlgemuth -
Obrázek: Moodle Partner Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté
Dobrý den,

je tam (i v aktuální 3.9.2) tato chyba - jako základ se berou všechny aktivity v kurzu, které mají zapnuté sledování plnění. Dokonce i ty pro studenty skryté. Částečně to dává smysl, ale spíš bych to viděl jako nedopracovanost. Ale nahlášeném v trackeru jsem nenašel. Davide pls poradíš?

Jediná výjimka - pokud má uživatel kurz splněný (course completion), tak funkce automaticky vrací 100% (když nemá splněny všechny aktivity).

Kdyžtak tady zdrojový kód: https://github.com/moodle/moodle/blob/3271c39c74bf7045272318b41f41b1f57385dcb0/completion/classes/progress.php

Honza W.
V odpovědi na Jan Wohlgemuth

Re: Testy pro skupiny

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Zrovna nedávno jsem diskutoval toto chování v jednom z doplňků - https://github.com/mudrd8mz/moodle-mod_subcourse/issues/40 - a opravdu to vypadá, že se to procento plnění počítá špatně. Respektive naivně.

Našel jsem MDL-60912 - a hle - dokonce jsem se k tomu před lety už vyjadřoval. Hlasy vítány, nápady a komentáře tamtéž ještě více.