pliki SCORM a ukończenie aktywności

pliki SCORM a ukończenie aktywności

Napisane przez: Aleksandra Duszyńska ()
Liczba odpowiedzi: 5

Tworzę nowy kurs w Moodle 3.8 i stawiam warunki dotyczące dostępu do kolejnych tematów kursu. Warunkiem przejścia do dalszego tematu ma być obejrzenie prezentacji i rozwiązanie testu z bieżącego tematu - oba to pliki SCORM 1.2

Warunki dla prezentacji i testu --> jak na screenach

Mimo ukończenia obu aktywności - ich status się nie zmienia - ciągle są jako nieukończone.

Czy ktoś z Was ma pomysł o co chodzi?

Załącznik ($a)
W odpowiedzi na Aleksandra Duszyńska

Odp: pliki SCORM a ukończenie aktywności

Napisane przez: Jacek Krzymowski ()
Każdy SCORM raportuje inaczej. Warto więc sprawdzić raport scorm i zobaczyć jakie dane mamy do dyspozycji. Od tego dopiero uzależnić kryteria ukończenia aktywności. Dla przykładu, paczka SCORM wygenerowana darmową wersją iSpring, nie zawierająca testu (sama prezentacja), raportuje status incomplete/complete oraz wynik (cmi.core.score.raw), który określa procent przejścia prezentacji.
Raport sprawdzam po wejściu w aktywność SCORM / zakładka raporty / numer kolejny podejścia w kolumnie Próba / Szczegóły ścieżki.
W odpowiedzi na Jacek Krzymowski

Odp: pliki SCORM a ukończenie aktywności

Napisane przez: Aleksandra Duszyńska ()
Panie Jacku, dziękuję za informację. Proszę jeszcze o dalszą pomoc, nie bardzo zrozumiałam gdzie mam szukać, raportów aktywności SCORM
"Raport sprawdzam po wejściu w aktywność SCORM / zakładka raporty / numer kolejny podejścia w kolumnie Próba / Szczegóły ścieżki."

Prezentacje mam generowane komercyjną wersją iSpringa, ustawione są tam warunki jej zakończenia oraz liczba slajdów które student musi obejrzeć by "zaliczyć".
W odpowiedzi na Aleksandra Duszyńska

Odp: pliki SCORM a ukończenie aktywności

Napisane przez: Jacek Krzymowski ()

Proszę wejść w aktywność scorm w kursie (lub wejść w kurs w formacie pojedynczej aktywności). Jest tam widoczna zakładka scorm oraz liczba prób. 


Po wejściu "w próbę" widoczny jest link Szczegóły ścieżki.

Informacje o statusach i wynikach są także widoczne po wejściu w zakładkę Raport interakcji.

W odpowiedzi na Jacek Krzymowski

Odp: pliki SCORM a ukończenie aktywności

Napisane przez: Aleksandra Duszyńska ()
Dziękuję za podpowiedź - cześciowo udało się pokonać problem - przynajmniej aktywność jest zakończona i można przejść dalej, pod warunkiem że nie analizuję ocen..
Sprawdziłam raporty i odkryłam nowy problem - Administrator - student na kursie ma w raporcie informacje o których, Pan pisał, natomiast raport studenta jest pusty.
Tak samo jest z ocenami:
Test rozwiązany przez STUDENTA:
Liczba dozwolonych prób: Nieograniczone
Liczba wykonanych prób: 8
Ocena za próbę 1: 0%
Ocena za próbę 2: 0%
Ocena za próbę 3: 0%
Ocena za próbę 4: 0%
Ocena za próbę 5: 0%
Ocena za próbę 6: 0%
Ocena za próbę 7: 0%
Ocena za próbę 8: 0%
Metoda oceniania: Najwyższa próba
Ocena przekazana: 0%
Test rozwiązany przez Admina zapisanego na kurs z rolą studenta:
Liczba dozwolonych prób: Nieograniczone
Liczba wykonanych prób: 1
Ocena za próbę 1: 100%
Metoda oceniania: Najwyższa próba
Ocena przekazana: 100%
Skąd ten problem, czy to różnice w uprawnieniach ról? Czy gradereport/singleview:view może mieć na to wpływ?