udostępnianie audio

udostępnianie audio

Napisane przez: Irek Sła ()
Liczba odpowiedzi: 7

witam,

jakie sa możliwości udostepniania audio w kursach tak aby:

- te audio nie było do pobrania (wprost) tj klikając pobierz i sie ściąga

zdaję sobie sprawę że są programy które podobno mogą nagrac to co sie uruchamia i słuch smutny

ale to wymaga poświęcenia czasu na uruchomienie i nagrywanie znacznie dłuższego niż klikniecie w "pobierz" które trwa 1 sek

- może sa jekies sprawdzone sposoby na ochronę audio (zabezpieczenie na ile się da - wiem że w 100% się nie da) smutny

dzięki

 

W odpowiedzi na Irek Sła

Odp: udostępnianie audio

Napisane przez: Irek Sła ()
nikt nie zadał sobie takiego pytania ?
czy jest w ogóle taka możliwość ?
W odpowiedzi na Irek Sła

Odp: udostępnianie audio

Napisane przez: Jacek Krzymowski ()
Standardowy player Moodle VideoJS nie pozwala na pobieranie pliku (np. mp3) wprost na dysk komputera. Czy takie zabezpieczenie nie jest wystarczające?

Zdradzę hint: najlepszym sposobem na zabezpieczenie jest niepublikowanie ich w ogóle.
W odpowiedzi na Jacek Krzymowski

Odp: udostępnianie audio

Napisane przez: Irek Sła ()
dzieki za hint! ogólnie znany, i ok, to po cześci prawda

to tak jak chcesz być bezpieczny to nie podłączaj się do internetu , pracuj offline uśmiech
tylko to bardzo duże uproszczenie ,
i warto się zabezbieczyć na tyle ile się da - to moja dewiza
wiadomo że w 100% nawet system finansowe w których każdego dnia mld zł lub euro umownie "przepływają uśmiech"

więc chodzi mi o min. zabezpieczenie żeby nie każdy mógł w prosty sposób kliknij pobierz i pobierał pliki mp3 które są generalnie płatne
a jak już ktoś ma wyszukać , zainstalować a potem nagrac plik odsłuchiwany
to już nie każdy to zrobi , prawda?
bo trzeba chcieć i umieć wyszukać program który to nagra
zainstalować go
wyczekać czas nagrywania
np. jak nagranie ma 30 min to musi przez 30 minut być uruchomione i się nagrywać

mi się wydaje ze we wczesniejszej wersji moodle były nagrania mp3 jakoś kodowane

i jak patrzyłem w kodzie to nie były tak wprost do uruchomienia i ściągniecia jak jest teraz

a teraz
wchodzę do żródla strony i widze wprost

uruchamiasz
http://www.....................org/audio/pluginfile.php/28/mod_page/content/1/test.mp3

i mozesz sciagać odtwarzany plik mp3

czy można jakoś w tym VideoJS wyłaczyć ta opcję ściagania ?
a najlepiej zabezpieczyć żeby po wklejeniu linku do bezpośrredniego nagrania
tj
http://www.,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,.org/audio/pluginfile.php/28/mod_page/content/1/test.mp3
player nie uruchamiał się i nie umożliwiał uruchomienia nagrania

a na pewno żeby była zablokowana opcja pobierz , która teraz jest dostępna

no jest jeszcze taka opcja że ta opcja pobierz jest aktywna tylko dla admina strony a dla innych studentów już nie ma takiej mozliwosći
musze to sprawdzić

a jakie jest wasze zdanie na ten temat?
W odpowiedzi na Irek Sła

Odp: udostępnianie audio

Napisane przez: Irek Sła ()
witam ponownie ,
czy jest jakaś możliwość zabezpieczenia audio przed ściągnięciem?
W odpowiedzi na Irek Sła

Odp: udostępnianie audio

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()


Zobacz, czy takie zabezpieczenie Ci wystarczy. Jeśli tak, to po prostu zrobiłem z mp3 plik mp4 i wrzuciłem na vimeo z ograniczeniem domen, gdzie film może być zagnieżdżany. Wiadomo, nie jest to 100% zabezpieczenie, ale może wystarczy?

W odpowiedzi na Przemyslaw Stencel

Odp: udostępnianie audio

Napisane przez: Irek Sła ()
Przemysław, jesteś wielki !
dzięki !!!
tak mi chodziło to zabezpieczenie po głowie nawet próbowałem mp3 wrzucić do vimeo (ale się nie dało) bo tylko dla filmów
próbowałem tez z amazon S3 - ale nie miałem czasu żeby to do końca pożenić smutny, a tak na pierwszy strzał nie udało się skonfigurować żeby ograniczyć dostęp do pliku
i pojawiają się dodatkowe pytania:
- czym przekonertowałes mp3 do mp4 masz coś sprawdzonego godnego polecenia?
- czy vimeo nie weryfikuje tego że to jest naciagane mp4 (film uśmiech a faktycznie jest to plik audio bez video? czy ich to nie interesuje ?
w sumie jezeli ich to nie interesuje to dlaczego nie zrobili dodatkowo platformy do przechowywania plików audio?
przecież to dodtakowa kasa dla nich ?

co im przyświecało że mp4 tak a mp3 już nie ???
W odpowiedzi na Irek Sła

Odp: udostępnianie audio

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

- czym przekonertowałes mp3 do mp4 masz coś sprawdzonego godnego polecenia?

Nie zajmuję się zbyt często taką konwersją, więc nie wiem, czy mogę coś polecić. Ja akurat użyłem auphonic.com bo mam tam zdefiniowany preset, który mi pozwolił to zrobić w parę sekund. Jednak głównym celem tego narzędzia nie jest konwersja mp3>mp4, ale do tego też się nadaje (oprócz innych fajnych rzeczy, które umie robić)

- czy vimeo nie weryfikuje tego że to jest naciagane mp4 (film uśmiech a faktycznie jest to plik audio bez video? czy ich to nie interesuje ?

myślę, że ich to nie interesuje i nie jest to dla nich żaden problem

w sumie jezeli ich to nie interesuje to dlaczego nie zrobili dodatkowo platformy do przechowywania plików audio? przecież to dodtakowa kasa dla nich ?

To już pytanie nie do mnie

https://www.linkedin.com/in/anjalisud/

puszcza oczko