Milí kolegové,
jsem asi jeden krok před zprovozněním chat daemona na mém VPS. Provozujete někdo Moodle na HTTPS s chat daemonem?
Ale zatím nefunguje, protože má problém s HTTPS.
Historicky jsem instalaci provedl na http a později převedl na https. Moodle fungoval, tak jsem nic neřešil. Teď se asi problém vyjevil.
Mám tedy přepsat adresu URL na HTTPS a použít nástroj admin/tool/replace/ pro nahrazení všech odkazů na http na https?
Nebo to raději děláte manuálně v dumpu a následně importujete DB zpět? Oni tam varují, že je to experimentální nástroj.Druhá možnost by bylo zakázat vynucování https pro chat.
Také jsem se dočetl, že běh Moodle na HTTPS je o dost náročnější na výkon serveru.
Related:
https://moodle.org/mod/forum/discuss.php?d=399407
https://moodle.org/mod/forum/discuss.php?d=399004
BTW nějak jsem zatím nepochopil, jak původní aktivitu Chat nahradit moderním skupinovým globálním chatem. Máte s tím zkušenost?
Zkoušel jsem různá nastavení aktivity chat, ale ve všech režimech šíleně zatěžuje server. Teď používám režim Normal a metodu streamování s obnovením jednou za 10 sekund. Všem jsem napsal, aby používali raději "Přístupné rozhraní", které tolik nežere.