2.8.1 -> 3.8.2 formou nové instalace a přetažením záloh?

2.8.1 -> 3.8.2 formou nové instalace a přetažením záloh?

autor Ivo Bešťák -
Počet odpovědí: 1

Zdravím, čeká nás přechod z momentálně celkem v pohodě provozované historické verze 2.8.1 na verzi aktuální (3.8.2 v okamžiku psaní příspěvku)  Než několik mezikroků se mi zdá jednodušší nová instalace a následně přetahat obsah kurzů vytvořením zálohy na starém serveru a jejím obnovením na novém. Zkusil jsem si na počítači s UBUNTU 18.04 LTS nainstalovat MOODLE 3.8.2 a popsaný postup zkusit a zdařilo se. Trošku mě to překvapilo, čekal bych, že se formáty budou nějak lišit. Máte s tím někdo prosím nějaké zkušenosti. Je tento způsob průchozí nebo se do toho raději nepouštět?

Děkuji. Ivo

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Ivo Bešťák

Re: 2.8.1 -> 3.8.2 formou nové instalace a přetažením záloh?

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Jde hlavně o data uživatelů. Pokud chcete zachovat stávající uživatele, všechny jejich protokoly o činnosti, odevzdané úkoly a vůbec všechna data, osobně bych raději volil upgrade.

Pokud vám jde čistě o obsah kurzů, pak je to možná jedno. Ale i tak, upgrade z 2.8 na 3.2 a pak na 3.8 by neměl bolet a ve finále mi přijde i méně pracný.