Problém s nahráváním souborů

Problém s nahráváním souborů

by Jiří Kos -
Number of replies: 4

Dobrý den,

při nahrávání souborů z úložiště mého počítače se mi vždycky objeví chybová hláška (viz obrázek). Bohužel vůbec nevím, co s tím. S moodlem začínám, zatím pouze zkouším jeho možnosti a narazil jsem na tento problém. Nahrání obrázku přes URL normálně funguje. Mohl bych prosím požádat o nějakou radu? Předem díky!


JK

Chybové hlášení

Count of ratings: -
In reply to Jiří Kos

Re: Problém s nahráváním souborů

by David Mudrák -
Picture of Moodle HQ Picture of Obzvláště nápomocní moodlisté Picture of Překladatelé Picture of Vývojáři

Dobrý den.

Kde je ten Moodle hostovaný? Máte přístup k administraci a případně k protokolům webového serveru?

Zkuste ve správě Moodle navýšit úroveň ladění na DEBUG_DEVELOPER a nechejte zobrazovat chybové hlášky.

Děje se to jen při nahrávání souborů z počítače? Funguje např. vložení obrázku z Wikimedia?

p.s. Ta hláška měla překlep v českém překladu - namísto {$ a} se má ukázat název souboru. Už je to opraveno a během pár hodin by měl být nový český balíček dostupný k aktualizaci.

In reply to David Mudrák

Re: Problém s nahráváním souborů

by Jiří Kos -

Dobrý den, moc děkuji za odpověď.

Moodle provozuji na hostingu webzdarma.cz, program Premium, takže přístup bohužel nemám. Moodle jsem se rozhodl nejprve odzkoušet, než ho začnu prosazovat ve škole.

Zobrazují se následující chybové hlášky:

* line 178 of /repository/upload/lib.php: moodle_exception thrown

* line 63 of /repository/upload/lib.php: call to repository_upload->process_upload()

* line 324 of /repository/repository_ajax.php: call to repository_upload->upload()


Ano, pouze při nahrávání z počítače, URL downloader i Wikimedia fungují.




In reply to Jiří Kos

Re: Problém s nahráváním souborů

by David Mudrák -
Picture of Moodle HQ Picture of Obzvláště nápomocní moodlisté Picture of Překladatelé Picture of Vývojáři

Hmm. To vypadá na nějakou nízkoúrovňovou chybu. Tady ta funkce vám vrací false což by se stát nemělo - https://github.com/moodle/moodle/blob/v3.8.2/repository/upload/lib.php#L239-L263

Obávám se, že to budete muset řešit s poskytovatelem (webzdarma). Třeba jsou ta nějaká bezpečnostní opatření proti nahrávání obsahu nebo něco podobného?

In reply to David Mudrák

Re: Problém s nahráváním souborů

by Jiří Kos -

Dobrý den,

ověřil jsem Vaši radu u provozovatele hostingu, prý z jeho strany žádné omezení neexistuje. Přesto jsem se ale pokusil Moodle zprovoznil u jiného poskytovatele a zde je vše ok. Ještě jednou moc děkuji za rady.