Nastavení bloků

Nastavení bloků

autor Jiří Procházka -
Počet odpovědí: 5

Snažím se o nějaké optimální nastavení vzhledu Moodle a celkem se to daří. Objevil jsem blok hlavní nabídka, ale i když já dám práva pro studenty, nemůžu přijít na to, jak dovolit studentům tento veledůležitý blok si přidat na svou nástěnku. Jediný způsob byl, že v nastavení bloku dám zobrazovat na všech stránkách. To se však ukázalo jako kontraproduktivní, protože tento blok pak zabírá místo i na stránce hodnocení. Opravdu ho chci jen na titulní stránce a nástěnce, pokud si ho tam studenti dají. 

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Jiří Procházka

Re: Nastavení bloků

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Vypadá to, že podpora pro přidání bloku na Nástěnku dosud nebyla do tohoto bloku přidána. Pokud můžete, prosím nahlaste do Moodle Trackeru jako chybu - https://docs.moodle.org/dev/Tracker_introduction

Jako workaround můžete použít následující:

  • Měnit práva by nemělo být potřeba.
  • Přihlaste se jako správce, přidejte blok na titulní stránku.
  • V nastavení bloku zvolte "Kontexty stránky" - "Zobrazit na všech stránkách" (až posud jste to tak zřejmě již zkoušel).
  • Jděte na svou Nástěnku.
  • Tam běžte znovu do nastavení bloku.
  • V poli "Na jakém typu stránek se bude blok zobrazovat" omezte na "Nástěnka" (namísto "Libovolná stránka")

Tím docílíte toho, že se blok nebude zobrazovat úplně všude, ale pouze na všech Nástěnkách (všech uživatelů). Není to úplně stejné jako mít možnost si tam ten blok přidat a odebrat, ale uživatelé budou mít stále možnost si to na své Nástěnce skrýt. Takže výsledný efekt bude podobný.

Jediná nevýhoda pak je, že se blok už nebude zobrazovat na titulní stránce (protože je tam ten filtr pouze na Nástěnky).

Podrobnosti: Sticky blocks v Moodle dokumentaci

V odpovědi na David Mudrák

Re: Nastavení bloků

autor Jiří Procházka -
Díky! Nakonec jsem to obelstil tak, že jsem pak znovu přidal blok Hlavní nabídka i na titulní stránku a nastavil mu aby se zobrazoval jen na titulní stránce. Teď je to tak, jak jsem potřeboval ale je to opravdu zbytečně komplikované úsměv

Tracker mě stejně nemá rád, i když důkladně hledám řešení než chci něco zadat. Chtěl jsem také přeložit Zoom plugin, ale na ten translate web je zase jiná registrace a ta navíc nefunguje, neposílá maily.
V odpovědi na Jiří Procházka

Re: Nastavení bloků

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

ta navíc nefunguje, neposílá maily

Zkontrolujte spam. Mně z lang.moodle.org emaily chodí.

V odpovědi na David Mudrák

Re: Nastavení bloků

autor Jiří Procházka -
Na jiný mail se mi to povedlo, ale v tom prvním nic, ani ve spamu. Nicméně přeložil jsem všechny texty pluginu Zoom Meeting: https://moodle.org/plugins/translations.php?plugin=mod_zoom a odeslal k publikování správcům. Zobrazí se mi překlad v Moodlu automaticky, nebo pro to musím něco udělat?
V odpovědi na Jiří Procházka

Re: Nastavení bloků

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Jazykové balíčky se standardně aktualizují jednou denně takže dneska už byste je tam mohl mít. Pokud ne, zkontrolujte provádění naplánované úlohy "Aktualizovat všechny instalované jazykové balíčky" (\tool_langimport\task\update_langpacks_task)