Konfigurace odchozí poštu, v 3.8.2

Tento příspěvek ve fóru byl odstraněn

Počet odpovědí: 8
Obsah tohoto příspěvku ve fóru byl odstraněn a již nemůže být zpřístupněn.
V odpovědi na Odstraněný uživatel

Re: Konfigurace odchozí poštu, v 3.8.2

autor Jiří Procházka -
Podle mě maily zasílané na základě cronu ve verzi 3.8.2 vůbec nefungují. Viz. zde: https://moodle.org/mod/forum/discuss.php?d=398669#p1608513
V odpovědi na Jiří Procházka

Tento příspěvek ve fóru byl odstraněn

Obsah tohoto příspěvku ve fóru byl odstraněn a již nemůže být zpřístupněn.
V odpovědi na Odstraněný uživatel

Re: Konfigurace odchozí poštu, v 3.8.2

autor Jiří Procházka -

Prima, myslím, že to, co potřebujete je vidět v těch mých videích. Ukazoval jsem, jak to mám nastavené.

V odpovědi na Jiří Procházka

Tento příspěvek ve fóru byl odstraněn

Obsah tohoto příspěvku ve fóru byl odstraněn a již nemůže být zpřístupněn.
V odpovědi na Jiří Procházka

Re: Konfigurace odchozí poštu, v 3.8.2

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

maily zasílané na základě cronu ve verzi 3.8.2 vůbec nefungují

Fungují - já např. tyto příspěvky normálně dostávám a moodle.org jede na 3.8.2.

To, že vám to jede ve 3.6 a ne ve 3.8, by mohlo naznačovat, že se bude jednat o důsledek upgrade knihovny lib/phpmailer/ z verze 5.2 na 6.0.1 (v Moodle 3.7) nebo 6.0.7 (v Moodle 3.8). Je možné, že tam došlo ke změně, které se takto projevují na vašem hostingu.

Doporučuji nejdříve zkusit vypnout veškeré šifrování (pokud je to možné) a pak znovu prozkoumat protokoly SMTP serveru. Je třeba zjistit, kde se tam berou ty prapodivné znaky, kterým SMTP server nerozumí.

V odpovědi na Odstraněný uživatel

Re: Konfigurace odchozí poštu, v 3.8.2

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

A víte jistě, že SMTP na centrum.cz lze použít pro váš server? Já si nemyslím. Ta chybová hláška to říká - SMTP na centrum.cz lze použít pouze pro vás, když tam máte svoji poštu. Takže např. svého poštovního klienta pro vaše osobní potřeby tak nastaveného mít můžete a vaše emaily to dovolí poslat ven. Ale odmítne to poslat emaily od někoho jiného. To je běžné nastavení, jinak by mohl takový server použít kdekdo pro rozesílání spamu a podvodných emailů.

SMTP pro odchozí poštu by vám měl dát poskytovatel vašeho webového hostingu.

V odpovědi na David Mudrák

Tento příspěvek ve fóru byl odstraněn

Obsah tohoto příspěvku ve fóru byl odstraněn a již nemůže být zpřístupněn.
V odpovědi na Odstraněný uživatel

Re: Konfigurace odchozí poštu, v 3.8.2

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Já neříkám, že to nefunguje. Jenom si myslím (na základě té chybové hlášky vašeho SMTP), že to funguje jenom pro emaily, které se posílají z adresy, která odpovídá přihlášenému uživateli (tj. váš účet).

Moodle jako odesílatele používá adresu definovanou v nastevení Adresa odesílatele automaticky generovaných zpráv (noreplyaddress). Ale pokud máte nějaké domény vyjmenované v nastavení Povolené e-mailové domény (allowedemaildomains), pak se zprávy mohou odesílat přímo, t.j. jejich FROM bude ponecháno na emailu uživatele. Uznávám, ten český překlad je pro tato nastavení dost kostrbatý. Zaslaná vylepšení budou vítána - https://docs.moodle.org/dev/Contributing_a_translation