[COVID-19] Tipy a triky - studentské účty

[COVID-19] Tipy a triky - studentské účty

autor Alena Švepešová -
Počet odpovědí: 6

Dobrý den, 

asi se ptám úplně špatně, ale v moodlu jsem pracovala vždy jen v roli žáka a nyní jsem na druhé straně barikády a trochu si s tím nevím rady. úsměv založila jsem kurz, vytvořila profil, zadala i školu, ale teď bych potřebovala poradit, jak se mi povede vytvořit studentské účty, protože naši žáci s moodlem nikdy nepracovali v adresáři je nenajdu. Jak tedy na to? Zároveň jak je dostanu do toho kurzu následně? 

Moc děkuji za radu. úsměv

Švepešová

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Alena Švepešová

Re: [COVID-19] Tipy a triky pro podporu výuky na školách

autor Bohumil Havel -
Obrázek: Moodle Partner Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé

Dobrý den,

musíte

  1. vytvořit účet, musíte znát maily
  2. zpsat do kurzu

obojí lze připravit pomocí CSV souboru v Excelu. Pozor na kódování v souboru CSV

Položky jsou v přiloženém souboru, návod https://docs.moodle.org/38/en/Upload_users

starší video, ale princip sedí (Excel neumel uložit CSV do UTF8)



novější verze


Zdraví Bohuš Havel


V odpovědi na Alena Švepešová

Re: [COVID-19] Tipy a triky pro podporu výuky na školách

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Dobrý den, vítejte na druhé straně úsměv

Hodně z těch věcí, na které se ptáte, závisí na tom, kde a jak svůj Moodle provozujete. Máte jej na MoodleCloud.com nebo někde na vlastním serveru?

Jelikož vaši žáci s Moodlem zatím nepracovali a teď už jsou doma, možná bude nejjednodušší jim účty zatím nevytvářet a všechny materiály a kurzy zatím provozovat jako veřejné, tj. přístupné pro hosty bez přihlášení. Teprve až si žáci na prostředí trochu víc zvyknou, začal bych řešit, jak jim založit účty a jak distribuovat hesla apod.

Doporučuji dbát na obsah titulní stránky a kurzů samotných tak, aby bylo vše co nejvíce návodné - t.j. aby bylo jasné, co se čeká, do kdy apod. Co se děje na řadě škol je, že se teď publikují (často bez ladu a skladu) jen seznamy na různé dostupné portály na internetu. To ale moc nepomáhá. Co je potřeba jsou jasné instrukce, jak mají žáci s daným materiálem pracovat, do kdy to mají zvládnout a co přesně (jaká činnost) se od nich čeká.

V odpovědi na David Mudrák

Re: [COVID-19] Tipy a triky pro podporu výuky na školách

autor Alena Švepešová -
Moc děkuji za rady.
Povedlo se mi udělat moodlecloud.com
žákům jsem zkusila vytvořit jejich účty, alespoň pro závěrečné ročníky (ti hoří asi nejvíce) a zkusila jsem jim tam vložit "zkušební" test. Materiály mají, jde vlastně jen o zkoušení. Uvidím jak se s tím poperou. :D
Zatím moc děkuji.
V odpovědi na Alena Švepešová

Re: [COVID-19] Tipy a triky pro podporu výuky na školách

autor Bohumil Havel -
Obrázek: Moodle Partner Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé
Právě pro ty testy a úkoly jsou účty nutné. Jinak je to možné dělat veřejné /pro hosty)?
Jo a máte tam nástroj na webinář nebo jinou synchronní komunikaci.
Bohuš