Nefunční zápis sebe sama do kurzu

Nefunční zápis sebe sama do kurzu

autor Jakub Husařík -
Počet odpovědí: 5

Dobrý den,

prosím o radu:

Vytvořili jsme kurz, který má nastavený ruční zápis + zápis sama sebe do kurzu. 

Pokud jsem správně porozuměl návodu, tak po povolení zápisu sebe sama by mělo stačit uživatelům otevřít konkrétní kurz a tím by se do něho měli zapsat. Po otevření kurzu uživatel může absolvovat test atd.., ale není zapsán do tohoto kurzu. 

Děkuji

Husařík Jakub





Počet hodnocení: -
V odpovědi na Jakub Husařík

Re: Nefunční zápis sebe sama do kurzu

autor Bohumil Havel -
Obrázek: Moodle Partner Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé
Jelito správně nastaveno, po otevření kurzu se objeví dotaz na zápis do kurzu. Teprve po kladné odpovědi je zápis proveden.
Můžete zkusit také automatický zápis, odpadá dotaz. https://moodle.org/plugins/enrol_autoenrol

Zdraví Bohuš Havel
V odpovědi na Bohumil Havel

Re: Nefunční zápis sebe sama do kurzu

autor Petr Heřman -

A jaké je to "správné nastavení", prosím?

Mám samozřejmě dojem, že jsem nastavil vše správně, ale stále mi to nefunguje:

Pokud mám v kursu povolen Zápis sebe sama do kurzu, pak je uživatel při pokusu o vstup do kursu dotázán na klíč a poté je do kursu zapsán. Tak je to v pořádku.

Pokud ale v kursu povolím rovněž přístup pro hosty, pak už tato procedura nenastane – a uživatel se tedy nemůže rozhodnout, zapíše-li se do kuru anebo bude do kursu přistupovat pouze s právy hosta?

Protože když uživatelé vstoupí do kursu s právy hosta a nezapíší se do něj, pak jim není např. možné rozesílat oznámení.

A tak nevím, když mám zároveň povolen jak Zápis sebe sama do kurzu s nastaveným klíčem, tak i přístup pro hosty bez klíče, kde se může uživatel rozhodnout, jestli se chce do kursu zapsat anebo ne?

Anebo kde bych mohl mít něco špatně nastaveno?

V odpovědi na Petr Heřman

Re: Nefunční zápis sebe sama do kurzu

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

kde se může uživatel rozhodnout, jestli se chce do kursu zapsat anebo ne?

Předně musí být přihlášen. Pak na hlavní stránce kurzu (do kterého je vpuštěn bez zápisu jako host) zvolit "Zapsat se to tohoto kurzu". Ta se zobrazuje v závislosti na tom, jaký používáte motiv. Ve výchozím motivu Boost je to pod nabídkou akcí - ozubené kolo vpravo nahoře:

Snímek nabídky pro zápis sebe sama

Chci jen podotknout, že kombinace povoleného zápisu pro hosty a možnosti zápisu sebe sama s klíčem je poněkud zvláštní. Ale předpokládám, že pro to máte dobré důvody.

V odpovědi na David Mudrák

Re: Nefunční zápis sebe sama do kurzu

autor Petr Heřman -

Ano, díky moc! Právě v tom motivu, který máme nastavený na Karlově univerzitě na https://dl1.cuni.cz/ , tam tohle políčko [Zapsat se do tohoto kurzu] normálně viditelné není. Ale upozornil jste mě na to zubaté kolečko, tak mě napadlo na něj kliknout a teprve pak se mi zjevila ta možnost přihlášení. A kdo to neví, toho to asi nenapadne, když se mu tam ta možnost přihlášení nikde sama nenabízí.

Ano, kombinace je to zvláštní, dosud jsem ji nikdy nepoužil. Důvodem je, že jsme studentům na první přednášce zapomněli říci přístupový klíč a tím pádem jsme nechali přístup pro hosty, aby se dostali k materiálům. A tím pádem pak zase oni neviděli důvod (ani způsob) se do kursu zapisovat a my teď v této hektické době jim nemůžeme rozesílat důležitá oznámení. A nemáme přehled a jejich aktivitě.

Tak do té doby, než se nám podaří jim všem ten klíč sdělit jiným způsobem, chci nechat ten kurs otevřený, aby měli čas se regulérně zapsat, a pak už ten přístup pro hosty zavřít.

Lepší řešení mě nenapadlo.


V odpovědi na Petr Heřman

Re: Nefunční zápis sebe sama do kurzu

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

No a co nechat jedinou metodu zápisu "Zápis sebe sama jako student", ale bez klíče. Každý, kdo se bude chtít do kurzu podívat, se bude muset zapsat. A vy pak maximálně na konci semestru nebo prostě po nějaké době, vyškrtnete studenty, kteří se tam zapsali omylem nebo ze zvědavosti (nebo je tam případně necháte).