Výjimka - Constructor failed

Výjimka - Constructor failed

autor Jiří Hampeis -
Počet odpovědí: 4

Dobrý den

Moodle 3.7 mi začal hlásit: Výjimka - Constructor failed

Do kurzů se vůbec nedostanu, Občas na nástěnku. Cron funguje.

Na serveru je údajně vše v pořádku.

Nevíte, kde je problém?

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Jiří Hampeis

Re: Výjimka - Constructor failed

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Do config.php přidejte

$CFG->debugdisplay = 1;
$CFG->debug = 32767;

a zkuste to znovu. Měla by se zobrazit podrobnější chybová zpráva a tu sem celou okopírujte a vložte. Pak uvidíme.

V odpovědi na David Mudrák

Re: Výjimka - Constructor failed

autor Jiří Hampeis -
Dobrý den
Děkuji za radu. Doufám, že ji nebudu muset v dohledné době použít úsměv.
Už včera jsem přejmenoval soubor config.php a znovu jsem provedl instalaci a pak už vše běželo opět normálně. Ale zase mi přestalo fungovat přihlašování žáků pomocí školního google účtu. Když jsem porovnal oba config soubory, byl v novém nastaven jiný typ databáze. Jinak byly oba config soubory stejné. Tak jsem zase vrátil starému config souboru původní název a hned fungovalo i přihlašování pomocí škoního google účtu.
Sice tedy nevím, kde byla chyba, ale hlavně, že zase vše funguje úsměv
Jiří Hampeis
V odpovědi na Jiří Hampeis

Re: Výjimka - Constructor failed

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Nám se podobná třída problémů stává ojediněle. Většinou to vypadá na chybu v PHP a v jeho mechanismech kešování zkompilovaného kódu (opcode cache). Něco se někde rozbije a kód v paměti již není platný, čímž začne vrhat podobné prapodivné chyby. Téměř vždy pomůže restart procesu webového serveru, čímž se mezipaměti zneplatní a zdrojové kódy znovu zkompilují. Na sdíleném hostingu však může být problém domáhat se restartu procesu webového serveru. Někdy pomůže i navštívit adresu /admin/index.php?cache=0 vašeho Moodle.