synchronizacja użytkowników pomiędzy dwiema platformami

synchronizacja użytkowników pomiędzy dwiema platformami

Napisane przez: boruh compl ()
Liczba odpowiedzi: 6

jak w temacie 

czy przerabiał ktoś przenoszenie automatyczne wybranych użytkowników z jednej instancji moodla do innej ?

chciałbym synchronizować konta wybranych użytkowników .

Jest na to jakiś gotowiec ? czy trzeba samemu rzeźbić w SQLu jakąś procedurą ?

W odpowiedzi na boruh compl

Odp: synchronizacja użytkowników pomiędzy dwiema platformami

Napisane przez: Jacek Krzymowski ()

To chyba najprościej załatwiać przez połączenie baz danych. Tzn. Baza danych jednej instancji może źródłem dla metody uwierzytelniania Baza danych. Oczywiście temat załatwiasz przez utworzenie widoku, który będzie wybierał odpowiednią grupę użytkowników.

Drugim rozsądnym sposobem będą webserwisy. Wystarczyło by napisać jakąś bramkę pośredniczącą.

W odpowiedzi na Jacek Krzymowski

Odp: synchronizacja użytkowników pomiędzy dwiema platformami

Napisane przez: boruh compl ()
też mi się tak wydaje. I tak będę musiał zrobić. Ale przed odwaleniem tej roboty na bazie, wolałem się upewnić czy nie ma gotowca.

Dzięki za pomoc.
W odpowiedzi na boruh compl

Odp: synchronizacja użytkowników pomiędzy dwiema platformami

Napisane przez: Artur Szczygieł ()
Trzeba wyeksportować użytkowników do pliku .csv, który można otworzyć np. w excelu, tam wybrać tych których chcemy przenieść przez usunięcie niechcianych a tak przygotowany plik (w dalszym ciągu jako .csv) używając opcji "przeslij użytkowników" w grać na nową instancję moodla i voila!
W odpowiedzi na Artur Szczygieł

Odp: synchronizacja użytkowników pomiędzy dwiema platformami

Napisane przez: boruh compl ()
to jest dobre dla jednorazowej akcji , a nie dla połączenia 2 serwisów działających online.
W odpowiedzi na boruh compl

Odp: synchronizacja użytkowników pomiędzy dwiema platformami

Napisane przez: Piotr Brzózka ()

Tak trochę na gorąco i ogólnie bo ostatnio trochę mniej przy moodle siedzę do uwierzytelnienia zastosować np. zewnętrzną bazę danych i do niej podpiąć platformy?

Nie sprawdzałem tego w ten sposób, ale może by ruszyło?